VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROBERT BOŽOVSKÝ

Robert Božovský / Kladenský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sokolské šibřinky byly v Kladně v tématu První republiky

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krásné kostýmy především přítomných dam, ale i mužů, byly v sobotu večer k vidění v kladenském kině Sokol. Po roce se zde opět uskutečnila tradiční sokolská masopustní zábava - šibřinky. Po loňském tématu Ze života cirkusu, tentokrát pořadatelé hledali námět v období První republiky. I s ohledem na letošní sté výročí vzniku Československa.

Kladenští radní vyberou firmu, která se postará o Sítenské údolí

Kladno /FOTOGALERIE/ - Kladno by mělo tento týden vybrat společnost, která se postará o park v Sítenském údolí. Oproti stávající podobě bude mít tento významný biokoridor dosavadní parkovou plochu ještě větší a zeleně na ní přibude. Otevírání obálek s nabídkami se uskuteční právě dnes a rozhodující bude i to, jestli se skutečně nějací zájemci přihlásili.  

Kladno hledá nová místa pro parkování aut

Kladno – Zásadní změny ve stávajícím parkovacím systému město Kladno nyní nepřipravuje. V plánu je ale rozšířit parkovací stání, kterých je zejména v sídlištích nedostatek.

V Kladně srazila dodávka na přechodu seniora

Kladno - Kolem sedmé hodiny ráno srazila ve středu v ulici Dukelských hrdinů v Kladně projíždějící dodávka chodce na přechodu. Osmadvacetiletý řidič Volkswagenu Transporter ze zatím nezjištěných příčin narazil do jednasedmdesátiletého muže.

Středočeské strážníky láka za lepším Praha

Region  - Největší městkou policii ve středních Čechách zřizuje město Kladno. Alespoň tabulkově. Z 99 zaměstnanců jich totiž v současné době chybí 24. A to především strážníků v ulicích. Městští policisté chybí také Příbrami. Naopak v Rakovníku a Berouně je situace stabilizovaná.

Se znalcem po starých hospodách v Kladně

Kladno – Přednášku Zdeňka Pospíšila, znalce kladenské historie, pořádá ve čtvrtek od 18 hodin Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. 

Pětašedesátiletá žena naletěla podvodníkovi

Kladensko – Policisté začali nyní trestně stíhat šestačtyřicetiletého muže z Kladenska. Podezírají ho z podvodu. Toho se měl dopustit loni v listopadu v Žatci, kde převzal od pětašedesátileté ženy osobní automobil Citroen v hodnotě 70 tisíc korun s příslibem opravy vozu.

Kladno bude letos hospodařit s půldruhou miliardou korun

Kladno - Návrh rozpočtu pro letošní rok předloží zastupitelům ke schválení vedení kladenské radnice. Rozhodovat o něm budou v pondělí 27. února. Zatím největší středočeské město hospodaří podle rozpočtového provizoria.

Také vaši domácnost mohou nyní navštívit statistici

Kladensko - Český statistický úřad (ČSÚ) zahájil každoroční šetření životních podmínek a příjmů domácností. Průzkum provádí až do 28. května, a to i na území Středočeského kraje.

FOTO: Masopust v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna

Vinařice - Několik stovek lidí se v sobotu sešlo v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Důvodem byl masopust, který se zde konal. Prohlédnětě si na fotografiích, jaká nálada ve skanzenu panovala.

Divadlo nabídne drsného Poručíka z Inishmoru

Kladno - Šestou premiéru této Sezony uvede v sobotu večer Městské divadlo v Kladně. Tentokrát se jedná o drsnou irskou komedii Poručík z Inishmoru, od proslulého autora Martina McDonagha. Divadlo ji prezentuje jako vtipnou krvavou podívanou v tarantinovském duchu.

Otvovice: na opravu koupaliště chybí desítky milionů

Otvovice – Pracovníci kladenského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových prodali v minulých dnech obci Otvovice pozemeks možností umístit do něj odkanalizování do Zákolanského potoka. To je jedenz nezbytných kroků pro případnou revitalizaci místního venkovního koupaliště.

Žena vydírá muže jeho intimními snímky

Kladensko – Případem sextingu spojeného s vydíráním se nyní zabývají policisté ze Slaného. Dvaatřicetiletý muž jim oznámil, že mu vyhrožuje neznámá žena s tím, že jestli jí nezaplatí peníze, zveřejní jeho intimní fotografie, které jí poslal.

Muž byl bez práce a půjčil si sto padesát tisíc korun

Kladno – Kladenští kriminalisté šetří případ úvěrového podvodu, kterého se dopustil už v říjnu roku 2015 sedmadvacetiletý muž z Kladna.

Pirát silnic vyvázl zatím jen s podmínkou

Kladno - Ze zákazu řízení si nic nedělá čtyřiatřicetiletý muž z Kladenska. Policisté ho v minulých dnech čtyřikrát zastavili za volantem jeho škodovky, ačkoli má uložen zákaz řízení až do příštího roku.

Policisté pátrají po totožnosti zlodějů v prodejně tabáku

Kladno – Okresní státní zastupitelství v Kladně oznámilo v minulých dnech policistům krádež, která se stala už v srpnu v prodejně tabáku v ulici Petra Bezruče.

Policejní psi vystopovali zloděje a útěkáře

Kladensko – Tři úspěšné lednové akce mají za sebou kladenští policejní kynologové. Jejich psům se podařilo vystopovat ve dvou případech zloděje, ve třetím muže, jenž utekl od dopravní nehody.

Únor bílý - pole sílí, ovšem na Kladensku brzy sníh roztaje

Kladensko, Slánsko - /FOTOGALERIE/ Vzhledem k tomu, že teploměr ukazuje první únorový den na Kladensku a Slánsku teploty blížící se nule, je vysoká pravděpodobnost, že z bílé nádhery nezbyde v regionu za pár hodin nic. Zatímco se v jiných krajích republiky potýkají se sněhovou kalamitou, u nás se budeme, co nevidět, brodit blátivou břečkou.

Kladenská nemocnice má nového ředitele

Kladno – Ve výběrovém řízení na nového ředitele Oblastní nemocnice Kladno zvítězil lékař Petr Polouček, zkušený chirurg a dosavadní náměstek pro léčebně preventivní péči příbramské nemocnice. Nové funkce se v kladenské nemocnici ujme 1. března.

Řidič automobilu srážku s vlakem nepřežil

Kladensko – Po půl sedmé ráno se v pondělí u Olovnice na pomezí Kladenska a Slánska stala tragická dopravní nehoda. Na železniční přejezd bez závor zde vjel ze zatím nezjištěných příčin dvaašedesátiletý řidič osobního automobilu Suzuki Grand Vitara, a to právě ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. Muž utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Papež František je pozván do Lidic

Lidice – Prezident Miloš Zeman pozval papeže Františka k návštěvě České republiky letos v červnu, kdy bude připomenuto 75 let od vypálení Lidic. Jak Kladenskému deníku řekla starostka obce Veronika Kellerová, pro Lidice by to byla velká čest, ale i zodpovědnost.

Na Kladensko padl smog, situace se ale zlepšuje

Kladensko - Smogovou regulaci vyhlášenou v celém Středočeském kraji v úterý ráno meteorologové odvolali. Ovzduší se postupně zlepšuje. Nadále však platí takzvaná smogová situace.

Hasiči mají novou techniku k zásahům

Kladno – Zbrusu nová zásahová cisternová automobilová stříkačka na podvozku Tatra a automobilový žebřík na podvozku Iveco. Spolu s rekonstruovaným velitelským kontejnerem a dalším vybavením by měly zkvalitnit práci profesionálních hasičů v okrese Kladno. Technika byla v pondělí slavnostně uvedena do provozu.

Muž napadl dívku, policisté hledají svědky

Kladno – Patnáctiletá dívka oznámila policistům, že ji v ranních hodinách cestou do školy na náměstí Svobody v Kladně napadl jí neznámý muž. Ubránila se mu pepřovým sprejem. Po násilníkovi pátrají policisté a žádají o pomoc případné svědky incidentu.

FOKR vystavuje v Kladenském zámku

Kladno - Snímky nabízející výřez z tvorby členů kroužku FOKR, sdružujícího amatérské fotografy kladenského regionu, jsou nyní vystaveny v Zámecké galerii v Kladně. Nejsou to ale fotky amatérské. 

Radu právníka dostanou Kladeňáci zdarma

Kladno – Bezplatnou právní poradnu zřizuje pro své občany město Kladno. Ve spolupráci se Střediskem komplexní sociální péče ji v budově Josífky (bývalé okresní muzeum v sousedství kladenského zámku v Zádušní ulici) poprvé otevře ve středu 1. února.

Lidice vyhlásily soutěž pro všechny nadšené fotografy

Lidice – Letos obec oslaví 70 let od položení základního kamene nových Lidic. Původní obec byla v roce 1942 vypálena a srovnána se zemí nacisty. Při této příležitosti je na letošek připravována celá řada aktivit, které vyvrcholí hlavními oslavami 27. května, kdy zde vystoupí umělci z měst a zemí, které mají velké vazby na Lidice. Už nyní ale obecní úřad vyhlásil veřejnou fotografickou soutěž „Lidice žijí!"

Do Kladna se vrátí zoologická zahrada

Kladno - Pamětníci si ještě vybaví kladenskou zoologickou zahradu, která se v šedesátých letech nacházela pod bývalým Gottwaldovým domovem mládeže. Zoo se sem letos vrátí, i když v jiné podobě.

Aktuální nezaměstnanost v okrese je šest procent

Kladensko - Úřad práce Kladno měl k poslednímu dni loňského roku ve své evidenci 6502 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob tak činil v okrese šest procent. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných statistických údajů. 

Do čeho bude Kladno investovat v roce 2017?

Kladno – Úprava ulic Vítězná a Ćs. armády, renovace pergol u panelových domů v druhé jmenované nebo nová podoba bývalé rozdělovské návsi, dnes náměstí Jana Opletala. To jsou některé z investic, které má pro letošní rok v plánu město Kladno. Nejprve je ale nutné schválit rozpočet. Město totiž zatím hospodaří podle rozpočtového provizoria.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT