VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SANDRA BEJŠÁKOVÁ

Sandra Bejšáková

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Amazon slibuje Dobrovízi u Prahy menší zátěž stavbou i dopravou

Dobrovíz u Prahy - V distribučním centru společnosti Amazon, které by mohlo vzniknout v komerční zóně Dobrovíz u Prahy, má ve špičce pracovat na 3400 lidí. Americký internetový obchod přitom dříve zmiňoval až 5000 zaměstnanců.

GLOSA SANDRY BEJŠÁKOVÉ: Středočeši by neměnili

Průzkum, pokud se ho nezúčastní všichni obyvatelé regionu, kteří by navíc byli dokonale informovaní, může být vždy částečně zavádějící. Jeho výsledky se dají ovlivnit způsobem pokládání otázek, výběrem těch, kdo odpovídají, i podmínkami, za jakých se ho zúčastní. Ze svého pohledu Středočešky jsem ráda, že žiji nedaleko centra republiky a mohu si naprosto libovolně vybírat, v jakém prostředí se zrovna toužím pohybovat. S tvrzením, že život v kraji je třetí nejhorší v republice, se myslím mnoho Středočechů neztotožní.

Středočeši za chybějícími službami jezdí do Prahy

Střední Čechy – Dobrý plat, malý počet uživatelů drog a velké investice do životního prostředí. To jsou některé silné stránky Středočeského kraje. Celkově však region v rámci srovnání krajů nazvaného Místo pro život neuspěl. Skončil totiž až na dvanáctém místě.

Hlavní ranvej je opět otevřená. Uleví se Pražákům i Kladeňákům

Praha - Obyvatelům Prahy 6, Kladeňákům i některým lidem z obcí ležících poblíž pražského Letiště Václava Havla včerejším otevřením hlavní letištní dráhy nastaly klidnější doby. Letadla opět po opravě hlavní ranveje začala nejčastěji přistávat směrem na Přední Kopaninu a Horoměřice a vzlétat směrem na Jeneč.

Klecanská stezka navede cyklisty do Prahy i Evropy

Klecany (Praha-východ) - Téměř dva kilometry zbrusu nové cyklostezky vznikly podél pravého břehu Vltavy nedaleko Klecan. Kromě toho, že stezka propojuje Středočeský kraj s Prahou (navazuje totiž na pražskou pravobřežní cyklostezku A2), bude sloužit i dálkovým cyklistům projíždějícím po mezinárodní cyklotrase Praha Drážďany.

Léto je už tady, koupaliště nabídnou i vylepšené služby

Kladensko, Slánsko – Bez návštěvy koupaliště si mnozí nedokáží léto ani představit. Předpovědi meteorologů slibují pro příští dny horka, takže své brány by letní bazény měly otevřít co nevidět. Kladenský deník zjišťoval, jaké novinky budou nabízet.

Policisté měli prověřovat i sídlo firmy Kardio Port v Kladně

Kladno – Ačkoliv u vchodu do kanceláří v Huťské ulici zůstává cedulka s nápisem Kardio Port, nikdo o tom, že by zde údajně policejně prověřovaná společnost měla sídlit, neví.

Program letošních Kladenských dvorků částečně ovlivní oprava Podprůhonu

Kladno – Již zítra mohou návštěvníci zavítat na 31. ročník tradiční open air výstavy Kladenské dvorky, kterou pořádá město Kladno ve spolupráci s občanským sdružením Spolek Podprůhon. Program bude bohatý i přesto, že v části Podprůhon, ve které se každoročně akce koná, je prováděna rozsáhlá rekonstrukce.

Zatýkání politiků asi zahýbá volebními preferencemi

Kladensko – Zatčení Jany Nagyové, pravé ruky premiéra Petra Nečase, dvou bývalých poslanců Petra Tluchoře a Ivana Fuksy a dalších několika lidí zapůsobí pravděpodobně nejen na úrovni vlády, ale i v nižších politických kruzích.

Krajští zastupitelé se předčasně rozešli

Praha – Hledání dalších úspor a zdrojů peněz je důvodem pro odložení dnešního jednání krajského zastupitelstva, které trvalo pouhou půlhodinu. Zastupitelé do patnácti dnů však musí opět zasednout a schválit hlavní bod, jímž bude uvolnění minimálně desítek milionů korun k okamžité pomoci pro postižené obce.

Středočechům pomáhá kraj, vojáci i zahraniční hasiči

Střední Čechy - Jak vyřídit dotace, pomoc armády nebo další zásadní záležitosti. S tím poradí nově vyškolení úředníci Středočeského kraje, kteří objedou všechny zasažené obce. Informace nebudou jenom pro starosty, ale i pro občany.

Festival Okoř se šťávou slaví patnáct let bohatým programem

Okoř – Dvanáct hodin hudby pestrých žánrů si užijí návštěvníci patnáctého ročníku festivalu Okoř se šťávou. Ten se koná na romantickém místě přímo pod hradem Okoř první letní víkend, tedy v sobotu 22. června od 13 hodin.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Ve Slaném otevřeli slavnostně stadion a přivítali borce

Slaný -  Ve Slaném byl ve čtvrtek dopoledne slavnostně otevřen opravený atletický stadion, jehož rekonstrukce stála přes 20 milionů korun. Sportoviště má novou umělou dráhu a upravené fotbalové hřiště uvnitř běžeckého oválu. Zázemí bude dokončeno časem. Uskutečnilo se zde zároveň krajské kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů OVOV.

Silnice v úseku Zbraslav – Vrané nad Vltavou je uzavřena

Praha – Kritický stav skalního masivu nad silnicí III/1043 v úseku Zbraslav – Vrané nad Vltavou je důvodem pro dnešní uzavření této komunikace. Rozhodlo o tom mimořádné jednání Středočeského kraje.

Většina Sýkořických zůstala „svému“ Karlovi věrná

Sýkořice – Celé odpoledne sledovali, jak si jejich soused vede v prezidentské volbě. A výsledek většinu z nich zklamal. Karel Schwarzenberg se sice prezidentem nestal, ale Sýkořičtí se otrávit nedali a když už pili, tak ne na žal. Podle některých toho může dokázat víc jako ministr zahraničí než jako prezident.

Nový umělecký šéf divadla v Kladně: Chystám evoluci, ne revoluci

Kladno/ROZHOVOR/ – Kladenské divadlo bylo v posledních sezonách převážně autorskou scénou dvojice Tomáš Svoboda a Petr Kolečko. Na postu uměleckého šéfa však zde Tomáše Svobodu vystřídal Daniel Přibyl. Jaké byly první změny, 
k nimž přistoupil, a co chystá pro diváky, přiblížil čtenářům v následujícím rozhovoru.

Kraj chce ušetřit desítky milionů zateplením škol a dalších institucí

Praha – Prioritou číslo jedna v oblasti životního prostředí bude pro Středočeský kraj v následujících letech zateplení některých budov institucí, jež zřizuje. Důvodem jsou následné úspory nákladů na vytápění.

Středočeští sociální demokraté budou v kraji vládnout společně s komunisty

Praha -  Sedm křesel v krajské radě pro sociální demokracii a čtyři pro komunisty. Tak zní výsledná dohoda mezi oběma stranami ve Středočeském kraji. V pátek KSČM také vyjednala místo jednoho náměstka ze šesti. Post hejtmana připadne ČSSD. Tím se stane současný starosta Příbrami Josef Řihák.

Kladeňáci brali hlavně zlaté medaile

Kladno – Závodí spolu už šest let a příští rok přestupují do seniorské kategorie. Junioři Kristýna Loušová a Tomáš Posekaný z klubu MK Kladno obhájili v kategorii párů zlato na Mistrovství světa v holanském Dordrechtu.

Lidická hrušeň skončila 
v anketě Strom roku čtvrtá

Lidice – Jako jediný ovocný strom přežila vyhlazení Lidic, od kterého letos uplynulo sedmdesát let. Tento rok byla mezi dvanácti finalisty v anketě Strom roku. Lidická hrušeň získala 2640 hlasů, což nakonec stačilo na čtvrté místo. Titul Strom roku 2012 získala s 9879 hlasy Lípa z Novodvorské aleje na Blanensku.

FOTO: Všichni účastníci Hubertovy jízdy 
v Drchkově byli večer odsouzeni

Drchkov – Ani jeden z jezdců, již absolvovali třináctý ročník Hubertovy jízdy v Drchkově, se nevyhnul soudu. Ten mu uložil trest za veškeré jezdecké prohřešky, kterých se ten den dopustil.

FOTO: Ve Fantově vile hořelo. Ohroženo bylo miminko i těhotná žena

Slaný – Velké štěstí mělo v pondělí hodinu po poledni několik rodin žijících ve Fantově vile ve Smečenské ulici ve Slaném. Nepovšimli si totiž začínajícího požáru a za včasnou pomoc vděčí všímavým kolemjdoucím, kteří na ně zazvonili. Požár v domě ale někdo založil zřejmě úmyslně.

Čím dříve a kvalitněji se dítě vzdělává, tím má větší šanci úspěšně se začlenit

Kladno – Když před více než deseti lety začínali v Kladně pomáhat pracovníci společnosti Člověk v tísni, neměli zde ani malinkou kancelář a vyrazili rovnou do terénu, kde se věnovali hlavně dospělým lidem, kteří měli problém se začleněním do společnosti. Postupně se však ukázala potřeba služeb pro děti. Později tak přibyla nabídka volnočasových aktivit a doučování v rodinách.

Znalosti ze zdravovědy i dalších oblastí prokazovali školáci při branném cvičení

Kladno – Pět stanovišť, pět úkolů. Žáci Šesté základní školy v Kladně  místo sezení ve třídě strávili středeční dopoledne v lese, kde pro ně bylo připraveno branné cvičení,  neboli nově nazvaná Ochrana člověka za mimořádných situací.

Muž s diabetickým záchvatem ležel na zemi na ulici tři hodiny bez pomoci

Kladno – Tři hodiny trvalo než se Kladeňákovi, který prodělal diabetický záchvat, dostalo pomoci. Navíc přišel o tašku s nákupem a doklady.Muž ležel ve středu odpoledne v centru města.

Dům techniky Kladno pořádá veletrh středních škol Tech For Kladno 2012

Kladno – Dlouhodobá poptávka po pracovnících s technickým zaměřením a nenaplněné učební řemeslné obory kladenských škol. To jsou dva hlavní důvody, proč se letos rozhodl Zdeněk Procházka, ředitel Domu techniky Kladno, který zřizuje Český svaz vědeckotechnických společností, uspořádat ve dnech 
17. až 20. října 2012 prezentaci technických oborů středních škol, učilišť a některých zaměstnavatelů kladenského regionu Tech For Kladno.

Projekt Rozeznění stále jitří v Lidicích emoce

Lidice – Ačkoliv před několika dny získalo Sdružení Sonosféra za projekt Rozeznění ocenění na festivalu Příští vlna/Next Wave v pražském Divadle Na Zábradlí, plánovaná půjčovna přehrávačů, kterou chtělo sdružení po červnové premiéře v Památníku Lidice, chybí. Spolupracovníci Sonosféry však dodávají přístroje individuálně.

Skauti dražili obrázky a výrobky dětí 
na podporu stavby školy v Africe

Kladno – Postavit novou školu v Etiopii. To je cíl sbírky, již spolupořádají organizace skautů a Člověk v tísni. V sobotu v kladenské ulici T. G. Masaryka se do ní zapojilo přibližně padesát skautů a skautek z oddílů skautského střediska Orion-Kladno.

Nejkrásnější jablko Kladenska vypěstoval Josef Lukášek

Kladno – Jedenáct organizací zahrádkářského svazu a tři sadařství se podílely na výstavě Plody podzimu, která skončila v neděli. Titul Nejkrásnější jablko Kladenska získal výpěstek Josefa Lukáška z Kladna-Švermova odrůdy Lord Lambourne.

Nebe nad Pchery zaplnili v sobotu draci

Pchery – Desítky draků, kupovaných i ručně vyrobených, se rozletěly nad pcherskými humny. Sdružení Pcherské maminky zde uspořádalo druhý ročník drakiády.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT