Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drogy na základní škole? Policisté je objevili.

Slaný-Největší policejní akce desetiletí, která byla zaměřena na hledání drog mezi žáky, se uskutečnila ve dvou základních školách ve Slaném.

24.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotogafieFoto: Kateřina Šůlová

V jedné z nich byli bohužel policisté úspěšní a zadrželi celkem tři podezřelé balíčky. Dva z nich u chlapců ve věku nad patnáct roků, jeden vlastnil jejich nezletilý spolužák.

„Akce ve škole v Rabasově ulici a Komenského náměstí nebyly vyhlášeny na udání, nýbrž jako preventivní. Zúčastnilo se jich na dvacet policistů ze Slaného a Kladna, včetně psovodů ze správy Středočeského kraje,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.
Prohlídka osobních věcí, šaten a ostatních školních prostor se uskutečnila bez přítomnosti žáků samotných, přičemž byly ale prověřeny osobní věci dětí od sedmých do devátých tříd.

„Nevěděli jsme, co se děje. Přišli k nám policajti se psy a poslali nás ven ze tříd. Psi očuchávali tašky, ale u nás ve třídě nic nenašli,“ uvedla žákyně sedmého ročníku Základní školy v Rabasově ulici ve Slaném. Přestože většina dětí byla ještě nějakou dobu po zásahu vyděšená, policie v této škole neshledala žádné závady.

S horším výsledkem se pak policisté setkali ve škole na Komenského náměstí, kde se jim podařilo zachytit výtečníky v osmé i deváté třídě.
„Podle mě byla tato policejní akce výborná a jsem rád, že u těch chlapců drogy odhalili. Podezření jsme měli již delší dobu, ale nebyli jsme jim to nikdy schopni prokázat. Pokud expertiza ukáže, že se skutečně jednalo o drogy, hrozí jim za to snížená známka z chování. Zbytek už bude záležet na pracovnicích sociálního odboru, zda rozhodnou o jiných opatřeních,“ uvedl ředitel Základní školy na Komenského náměstí ve Slaném Miroslav Šindler.

Podle informací Kladenského deníku byly podezřelé balíčky nalezeny u chlapců, kteří nepocházejí ze sociálně slabých ani problémových rodin.
„Je to opravdu něco hrozného, co už si ty děti dovolí. V žádném případě ale neviním ředitele, že tomu nezamezí. Musel by stát denně před školou a kontrolovat žákům kapsy, a to je nepřípustné,“ uvedla žena ze Slaného.

„Ve Slaném je sice více škol, ale protože je akce personálně i časově náročná, nebylo možné udělat v jeden den kontrolu ve všech. V každém případě budeme ale v těchto akcích nadále pokračovat,“ doplnila policejní mluvčí Jana Dětská.

Z vyjádření policie navíc vyplývá, že podobné akce se budou opakovat vícekrát a jejich termín bude vždy přísně utajen.

24.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Veletrh celoživotního vzdělávání se koná v Kladně ve dvou dnech od 17. do 18. října.
87

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení