Maskovaný lupič po ní požadoval peníze z pokladny. Když dostal téměř osmnáct tisíc korun, utekl směrem do blízké čtvrti Švermov.

Na místo se ihned po oznámení přepadení dostavily hlídky republikových i městských policistů. Nasazen byl rovněž služební pes, jemuž se však pachatelova stopa ztratila. Podle popisu byl lupič ve věku pětadvaceti až sedmadvaceti let, vysoký asi 180 centimetrů. Měl bílou pleť a úzký obličej maskovaný až po plnější rty pletenou kuklou s otvory pro oči. „Oblečen byl do takzvaného parkeru černé barvy a modrých, na kolenou zašpiněných riflí. Na rukách měl černé kožené rukavice,“ informovala mluvčí policie Michaela Nováková.

Strážníci městské police pojali podezření, že by se mohlo jednat o muže, kterého v úterý třicet minut po dvaadvacáté hodině kontrolovali na sítenském mostě. Pohyboval se po něm sem a tam a vypadalo to, jako by chtěl spáchat sebevraždu. K tomu nyní přibyla úvaha, že mohl chtít přepadnou nedalekou benzinku.

Při pátrání po něm ale hlídka v ranních hodinách v ulici K Nemocnici narazila na jiného muže, jenž podle ní mohl odpovídat popisu lupiče.

„Při kontrole u něho navíc byla nalezena plynová pistole. Byl proto zadržen a předán republikové policii,“ sdělila mluvčí strážníků Jiřina Forejtová.
Tato stopa se však ukázala být jako lichá. „Nebylo prokázáno, že by se jednalo o možného lupiče. Po pachateli proto stále pátráme,“ uvedla Nováková.
Zmíněná benzinová čerpací stanice byla údajně vyloupena v poslední době už podruhé. Pachatele možná přitahuje tím, že na rozdíl od jiných benzinek nemá noční prodejní okénko.

V poslední době se případy ozbrojených loupeží v Kladně množí. V lednu byl přepaden bar na Sítné, minulý týden zase prodejna potravin v ulici Gen. Píky.

Robert Božovský, Kateřina Husárová