„Když jsem se podíval z okna ven, viděl jsem šedé auto ve sloupu veřejného osvětlení a další havarovaný vůz stojící těsně před ním. Rána to musela být velká, protože světlo nahoře se utrhlo a viselo na drátu. Řidič ze svého vozu zmateně vystoupil, pak do něho opět nastoupil. Bylo jasné, že chce od nehody ujet,“ popsal událost očitý svědek Patrik Sandev.

Snažil se zapamatovat poznávací značku, ale byla moc velká tma. „Řidič od lampy nacouval do dalších vozidel, která nárazem o velký kus posunul. Začalo mi připadat, že nechce z místa činu odjet, ale jen tak jezdí a bourá do aut,“ uvedl svědek.

Vůz pachatele už byl dost poškozený. Vydával podivné zvuky, nicméně s ním ještě odjel směrem k Bille. Rychle se ovšem vrátil a zmateně zajel dozadu na parkoviště. „Všichni se báli, že opět nastartuje a bude v jízdě pokračovat. To už k němu ale běželi lidé z panelového domu a vytáhli ho z auta ven. Řekli mu samozřejmě pár nevybíravých slov,“ sdělil Sandev.

Mezitím byla přivolána policie. Po chvíli dorazilo na místo několik služebních vozidel a výtečník za volantem byl zadržen. Nabořil asi šest aut, z nichž některá mají velkou škodu. Navíc muselo přijet speciální vozidlo, jehož posádka odstranila visící lampu, která by v silném větru mohla spadnout a někoho případně zranit.

„Ráno jsme viděli tu spoušť. Šílený jezdec byl asi opilý, zdrogovaný nebo si možná jen tímto způsobem vybíjel svoji zlost. Jeho jednání bylo nevysvětlitelné. Pro nás v domě to byla ošklivá noční můra, protože když vidíte, jak někdo před vašima očima ničí majetek jiných a nevíte, kdy přestane, je to hrozné. Nikomu bych to nepřál zažít,“ dodal Patrik Sandev.