Na její vykutálený obchod se přišlo, když městská policie obdržela informaci, že neznámé osoby vynesly z vyklizeného bytu ve Velvarské ulici kamna na tuhá paliva a nakládají je do kufru auta. Strážníci dorazili na místo, vozidlo ale mezitím odjelo. Skupina dětí, která počínání osob sledovala, strážníkům prozradila, kterým směrem červená Lada 2105 odjela. Policisté o tom hned informovali všechny své kolegy v terénu.

Nakonec pomohla kamera, která auto s kufrem napěchovaným kamny zachytila ve Vrapické ulici. Odtud ho sledovala až do ulice V. Doubnera. Než sem dorazila hlídka, vrátilo se auto už bez nákladu zpět do Vrapické. Strážníci tam kontaktovali jeho majitele, který uvedl, že kamna od nájemnice bytu koupil za pouhou stokorunu. Jejich cena přitom byla evidentně vyšší. Jak potvrdil pracovník odboru správy majetku kladenského magistrátu, jejich pořizovací cena byla 16 tisíc korun a po odpisech by stály osm tisíc.
„Kamna byla nalezena, všechna fakta a osoby byly s podezřením na spáchání trestného činu předány Policii ČR,“ uvedla mluvčí strážníků Jiřina Forejtová.