„Hlídka se několikrát s podezřelým automobilem minula, neboť stále měnil směr jízdy, otáčel se, odbočoval do bočních ulic a zase se vracel. Když se strážníkům poštěstilo a kličkující vůz dostihnout, dali řidiči pokyn k zastavení,“ informovala mluvčí Městské policie Kladno Jiřina Forejtová.
Řidič ale na výzvu nereagoval. Hlídku objel a pokračoval v jízdě. Strážníci se vydali ford pronásledovat. Znovu ho dostihli na náměstí Svobody.

Opakovaně světelnými i zvukovými signály řidiče vyzývali k zastavení. Muž za volantem si asi uvědomil, že nemá šanci a zastavil v odstavném pruhu.
„Ve chvíli, kdy ho strážníci oslovili, zareagoval pokusem znovu ujet. Přitom ohrozil jednoho ze členů hlídky. Jeho kolega se natáhl do rozjíždějícího se vozidla a rychle vytáhl klíčky ze zapalování,“ popsala další vývoj událostí mluvčí.

Provedená kontrolní zkouška ukázala, že šestačtyřicetiletý řidič z Kladna má v dechu 2,42 promile alkoholu. Navíc existovalo podezření, že mu v minulosti byl uložen zákaz řízení. Muž se ještě jednou pokusil utéct, tentokrát pěšky. Zklidnila ho až nasazená pouta. Případ si převzali republikoví policisté.

Robert Božovský