Vyděšená jedenapadesátiletá pracovnice ukrajinské národnosti, kterou tímto způsobem navštívil mladík za pultem čerpací stanice Papoil ve Slaném na Pražském předměstí, se zpočátku domnívala, že je to legrace, protože mu příliš nerozumněla. Záhy pochopila, že mladý muž nemá znetvořený obličej, jak se zpočátku domnívala, nýbrž mu ho hyzdí dámská punčocha. Lupič byl velmi nervózní a svůj požadavek myslel smrtelně vážně.

„Muselo se to odehrát velmi rychle, muž mířil na prodavačku nožem a žádal vydání hotovosti. Bylo odpoledne, takže neměla v pokladně příliš mnoho peněz, přesto mu okamžitě vysázela nejméně sedm tisíc korun na pult,“ uvedla jedna ze zaměstnankyň podniku Papoil. Z výpovědi přepadené ženy je více než zřejmé, že mladík nebyl s největší pravděpodobností ani plnoletý.

„Podle toho, co mi vyprávěla, tak ten kluk vyběhl před budovu, utíkal směrem na Pražské předměstí, a když si sundal punčochu, bylo vidět, že je velice mladý a má tmavé vlasy, ale že by to byl nějaký vandrák, to ne,“ doplnila jedna z kolegyň.

Kvůli tomu, že čerpací stanice na okraji města není vybavena interním kamerovým systémem a do míst nedohlédne ani oko městské kamery, je získání věrné podoby pachatele pro kriminalisty v takových případech vždy velmi náročným úkolem. Přesto existují indicie, podle nichž lze lupiče dopadnout.
“Podle udaného popisu byl mladík zhruba šestnáctiletý, delších černých vlasů, na sobě měl černou bundu, tmavé kalhoty a batoh. Po pachateli policie nadále pátrá,“ uvedla mluvčí Jana Šteinerová.

Nejen ve Slaném, ale i v Kladně a Unhošti byly pro policisty uplynulé dny doslova rušné. „Jedno z loupežných přepadení se zbraní v ruce se odehrálo v poštovním novinovém stánku v dopoledních hodinách na náměstí Sítná v Kladně. Pod pohrůžkou použití krátké střelné zbraně odcizil muž finanční hotovost ve výši šest tisíc korun, včetně prodavaččina mobilního telefonu,“ doplnila mluvčí. K jeho popisu se ale dále nevyjádřila.
O den později si další lupič počíhal na prodavačku rovněž v jedné z kladenských trafik.

„Zakřičel na mě naval prachy a na pult položil igelitku se zbraní. Řekla jsem mu neotravuj a přibouchla okénko. Pak už jsem jen viděla jak uhání ulicí až zmizel za domem. Rozklepala jsem se až potom,“ uvedla přepadená sedmapadesátiletá žena. Ta muže popsala jako zhruba pětatřicetiletého, s tmavou kapucí na hlavě.

„Doufám, že ho brzy dopadnou. Manžel mě teď raději doprovází do práce,“ uvedla přepadená trafikantka.

„Od té chvíle, koho potkám v kapuci, tak ve mně hrkne, že by to mohl být ten lupič. Až doma mi došlo, kdyby to okénko prostřelil, co se mohlo stát,“ doplnila přepadená trafikantka.

Čtvrtou přepadenou v pořadí byla nakonec také žena, ale vše se odehrálo už podle jiného scénáře. Napadená ve věku šestadvaceti let policistům uvedla, že ji v nočních hodinách při návratu do kanceláře firmy na Masarykově náměstí v Unhošti přepadli dva muži, kteří čekali na chodbě. Jeden z nich jich ji násilím držel a druhý stačil z podniku odnést čtyři navigace, scanery a notebook a mobily v hodnotě 81 000 korun.