Jestliže soudce Roman Lada rozhodne o Cvernově vině, tak si pirát svůj současný desetiměsíční pobyt za mřížemi, vyměřený za předchozí jízdy bez dokladů a nerespektování soudních zákazů řízení, prodlouží až o pět let. Mimo jednání Cverna uvedl, že v havarovaném voze neseděl, ale před soudem využil svého práva nevypovídat. Hlavní líčení bude pokračovat výslechem svědků a zpracovatelů odborných posudků v polovině ledna příštího roku.
Cverna je nyní obžalován z ublížení na zdraví, maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a neposkytnutí první pomoci. Soudce bude rozhodovat o tom, zda je mužem, který podle výpovědi svědků z místa havárie utekl do nedalekého pole a ženu zanechal u rozbitého vozu svému osudu.

Řidiče se bezprostředně po nehodě vydal pronásledovat kolem náhodně jedoucí policista v civilu. Dostihnout se mu ho nepodařilo. Šoférova stopa se později ztratila i nasazenému služebnímu psu. Týden po události policie zadržela majitele havarovaného vozu, tedy právě Marka Cvernu. Při domovní prohlídce zajistila oděvy, které podle provedených expertiz nesou mikroskopické stopy z rozbitého skla automobilu i zeminy z místa kolize. Tyto důkazy svědčí v neprospěch obžalovaného. Důležitá by pak měla být výpověď poškozené ženy, která při nehodě utrpěla tak vážná poranění, že je dodnes částečně ochrnutá a má stále psychické problémy. Ta se však včera k soudu nedostavila, stejně jako sedm dalších předvolaných svědků.

Kladenský soud se podobným případem, kdy řidič od nehody zmizel bez poskytnutí první pomoci, zabýval v polovině letošního roku. Dvaadvacetiletému Davidu Skalkošovi, jenž ve Vítězné ulici usmrtil vozidlem přecházející školačku, ujel a vzápetí odletěl za příbuznými do Anglie, vyměřil tři roky nepodmíněně. Později mu trest zvýšil na dobu 41 měsíců. Není bez zajímavosti, že podle nepotvrzených informací je Marek Cverna údajným bratrancem Davida Skalkoše.