Kolaja si ve Vinařicích odpykává trest za předchozí vloupání do bytů a rodinných domů, stejně jako za další majetkovou činnost. Celostátně hledaný muž byl dopaden poté, co oloupil důchodkyni ve Valašských Klobukách.

„Pětasedmdesátiletá žena oznámila na linku 158, že jí neznámý muž odcizil devět tisíc korun. Zazvonil u ní doma a představil se jako dobrý kamarád a spolupracovník jejího syna. Namluvil jí, že syn nutně potřebuje dva tisíce korun a on mu je předá,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.
Seniorka podvodníkovi uvěřila, ale když přinesla peníze a chtěla z nich dvoutisícovou částku odpočítat, vytrhl jí pachatel všechny bankovky, které držela v ruce, a poté utekl.

„Ihned po oznámení vyjeli policisté na místo případ vyšetřit. Sledovali stopy ve sněhu, které je dovedly až k vlakovému nádraží ve Valašských Klobukách. Tam se dozvěděli, že před čtvrthodinou odjel vlak směrem na Vsetín. Právě tam byl pachatel zadržen,“ informovala Bartíková.
Policisté zprvu nevěděli, že se jim do rukou dostal celostátně hledaný, podle internetových stráněk ministerstva vnitra i nebezpečný vězeň na útěku. Vše se provalilo poté, co se jim prokazoval cizím občanským průkazem.

„Po převozu zpět ho čeká kázeňské řízení. Může dostat až dvacetidenní trest v uzavřeném oddělení, tedy v cele o rozměrech čtyři krát dva metry vybavené jen nejnutnějším nábytkem,“ sdělil mluvčí vinařické věznice Ivan Suchý. Zda bude stíhán za další trestné činy záleží na dalším vyšetřování zlínské policie.