Nezvaní návštěvníci z blízka i okolí si z vagonů odnášejí vše, co lze spálit nebo prodat ve sběrných surovinách. Již před rokem vyčíslila policie na místě škodu nejméně v hodnotě sto tisíc korun, ale zloděj nebyl dosud dopaden. Podle vyjádření místních obyvatel i pracovníků Českých drah (ČD) stojí prý za celým řáděním ponejvíce dvacetičlenná rodina, která roky užívá objekt někdejšího drážního skladu nacházejícícho se v těsném sousedství odstavného kolejiště.


„Je to hrůza. Viděla jsem to tam. Z vagonů byly ukradeny dřevěné podlahy, odcizena železa i pružiny, které drží kola v koleji, takže jeden z nich je už nakloněný k budově a ta hrozí zřícením. Ty lidi by to mohlo i zabít, ale asi tohle nedomýšlí,“ uvedla pracovnice Českých drah ze stanice Kladno.


Dvacetičlenná rodina Žigových, jež má vagony přímo pod okny, se však podobným nařčením brání a přesvědčivě tvrdí, že s krádežemi nemá nic společného. „Sami jsme volali policii, protože se ten vagon zvrhává na nás. Budovu skladu budeme odkupovat a chceme se těch rozbitých vagonů, které nás ohrožují, také zbavit. Našim dětem se může něco stát, když po nich lezou,“ uvedl obyvatel bývalého skladu ČD Petr Žiga. Více o problému se dočtete v dnešním vydání Kladenského deníku.