„Lidé se o víkendu rozjeli na své chaty a zjistili, že byli okradeni,“ uvedl mluvčí rakovnické policie René Černý. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že zloději vnikli do chat v období od začátku prosince. „Do domku devětašedesátileté ženy ze Slaného sice vlezli, ale nic nevzali. Nechali po sobě pouze škodu za čtyři a půl tisíce korun,“ konstatoval mluvčí.

Škoda za bezmála třicet tisíc korun vznikla sedmašedesátileté ženě rovněž ze Slaného. Do jejího rekreačního objektu se někdo dostal oknem a sebral elektroniku, ošacení, alkohol, potraviny, barvy a ozdobná loukoťová kola.
Okno jako vchod posloužilo zlodějům i u další chaty patřící jedenatřicetiletému Pražákovi. Ze sklepa zcizili motorovou pilu a z kuchyně mikrovlnnou troubu. Škoda činí 11 tisíc korun.

Neznámí pachatelé doslova zdevastovali vchodové dveře u objektu dalšího dvaatřicetiletého Pražáka. „Tady udělali velkou ránu. Hodnota lupu je odhadnuta na sto dvacet tisíc korun,“ upozornil Černý s tím, že zmizelo pracovní nářadí, kola na osobní automobil, elektronika a sportovní potřeby.
Zničené dvoje dveře má i devětašedesátiletý muž z Kladenska. Navíc nyní postrádá motorovou, elektrickou řetězovou a přímočarou pilu, ruční elektrické nářadí, svářecí agregát a DVD přehrávač. Škoda přesáhla částku sedmatřiceti tisíc korun. „Zloději museli být určitě motorizovaní,“ zdůraznil mluvčí policie.

Chmatáci vlezli také do dvou sousedních domků stojících poblíž železniční zastávky. „Oba prohledali, ale nic se jim v nich asi nehodilo,“ poznamenal policista. Celková škoda na zničeném zařízení těchto objektů činí přibližně deset tisíc korun. Poškozenými jsou pětašedesátiletá žena ze Slaného a o šest let starší žena z Prahy.

Do oka padla nenechavcům i chata dvaapadesátiletého Kladeňáka. Uvnitř sebrali pouze radiomagnetofon za zhruba dva a půl tisíce kotun.
Zatím poslední nahlášenou vykradenou chatou na Křivoklátsku je domek v Sýkořici patřící sedmapadesátiletému majiteli z Kladenska. Také v tomto případě vnikl nenechavec dovnitř poničenými dveřmi. Chataři nyní chybí řetězová motorová pila, elektrická bateriová vrtačka a petrolejová lampa. Škoda je téměř dvaadvacet tisíc korun.

A jak policie proti pachatelům bojuje? „Snažíme se kromě pravidelných hlídek obvodních policistů také o letecký monitoring nejvíce zloději postižených chatových oblastí,“ uzavřel Černý.