Poznávejte a soutěžte s Čabárnou – přírodní i historické zajímavosti Kladna
KDY:
Do 30. května
KDE: Kladno
ZA KOLIK: Zdarma
Víte, kde je Beraník, přírodní divadlo na Barré, jezírko v Rozdělově nebo třeba kde na Kladně naleznete Žraločí zuby? Na právě taková místa vás zavede stezka s úkoly, kterou si můžete do konce května projít. A to buď celou najednou nebo jednotlivá místa samostatně. A samozřejmě nechybí ani soutěž o drobné ceny. Na každém z devíti stanovišť naleznete zajímavé informace k danému místu se soutěžní otázkou vždy pro děti mladší 10 let a pro děti straší 10 let. Bližší informace, hrací karty i mapy stanovišť naleznete na webu střediska www.nsev-kladno.cz. Správné odpovědi budou slosovány. Můžete je odevzdávat buď do poštovní schránky budovy ekocentra na Čabárně nebo oskenované poslat na email: info@nsev-kladno.cz. Odpovědi je nutné odeslat nejpozději do 5. června.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Zapojte se do únikové hry ZŠ Unhošť
KDY: 
Do 16. května
KDE: Unhošť
ZA KOLIK: Zdarma
Věděli jste, že naše město kdysi navštívil Sherlock Holmes? Skutečně – byl povolán do Unhoště k jednomu tajemnému případu, jenže ho nestihl vyřešit, a proto tento úkol čeká právě na vás. Vydejte se spolu s námi ve stopách Sherlocka Holmese a rozluštěte dávné tajemství unhošťských mlýnů. Čeká vás venkovní úniková hra, která vás provede nejkrásnějším okolím Unhoště. Na trase dlouhé přibližně 11 km budete luštit šifry, řešit rébusy a odhalovat postupně střípky dávného příběhu. Dočká se záhada unhošťských mlýnů po více než 100 letech konečně svého vyřešení? Potřebovat budete bystrý úsudek, mobilní telefon se čtečkou QR kódů a připojením k internetu, tužku a papír. Nezapomeňte také na pořádnou svačinu, dostatek pití a pohodlné boty – trasa měří 11 kilometrů. Trasu můžete projít pěšky, projet na kole či terénní koloběžce, odvážlivci i s terénním kočárkem. Počítejte, že vám cesta zabere pěšky cca 4–5 hodin, na kole přibližně 2,5 hodiny. Více informací nebo mapu ke stažení naleznete na stránkách ZŠ Unhošť

Sítenské údolí v Kladně se o víkendu promění v pohádkový svět
KDY: 
15. května, 15:00 až 16:00
KDE: Kladno
ZA KOLIK: 50 Kč
Pohádkové údolí s Labyrintem čeká v sobotu 15. května na všechny rodiče nebo prarodiče s dětmi, kteří dorazí do Kladna. Od 15 do 16 hodin se totiž v údolí na Sítné uskuteční tradiční akce pořádaná volnočasovým centrem Labyrint a městem Kladno. Ta má být však letos zorganizována v novém pojetí. „Přidejte se k nám a projděte se údolím kde vás čeká spousta zábavy,“ láká veřejnost k účasti Labyrint. Start je u všech hlavních přístupových cest do údolí. Startovné činí 50 korun.

Víkend bude plný muziky z kulturáku
KDY: 
14., 15. a 16. května, 19:00
KDE: www.SMSticket.cz
ZA KOLIK: 50-1000 Kč

Další streamy z kulturáku jsou tady! Blok koncertů začne v pátek vystoupením kapely PSAM.  Tito muzikanti se scházejí společně s dalšími hudebníky po hospůdkách pravidelně první pátek v měsíci s repertoárem „Od Bacha po Vlacha“. Toto vystoupení je zakončením desetileté tradice hraní. Uslyšíte písně P.Bobka, Greenhorns, M.Prokopa, R.Křesťana, L.Semelky a dalších zpěváků.  Trocha nostalgie nikoho nezabije. V sobotu vám zahraje kapela Doort, která hraje 100 % živě a hraní ji prostě baví rozparádí babičku i vnoučka – zvládne od lidovek po rock’n’roll, od ploužáků po punk je složená ze skvělých muzikantů, kteří mají s vystupováním bohaté celoživotní zkušenosti umí zahrát svatbu, ples, městskou slavnost, stream, výroční setkání sběratelů koloběžek. S každou akcí rozšiřuje repertoár a zahraje vám třeba i na přání její členy pojí dlouholeté přátelství a na jejich energii je to patřičně znát. V neděli blok ukončí kapela Trio band – romská kapela ze Žďár nad Sázavou. Těšte se na muziku, která vás zaručeně zvedne z gauče.

Pipinky a pindíci aneb Jak (ne)mluvit s dětmi o těle a intimitě
KDY: 
15. května, 17:00
KDE: www.GoOut.net
ZA KOLIK: 700-1000 Kč
Až třetina českých dětí dle průzkumu z roku 2020 čerpá informace o sexu od kamarádů a kamarádek, dalších 29 % z internetu a 7 % z porna. A více než polovina dospívajících si myslí, že porno je reálným obrazem sexu. Kde mají děti relevantní informace získávat? Účastníci se během workshopu naučí, jak s dětmi mluvit o tématech sexu a lásky, o vztazích k ostatním ale i vztahu k vlastnímu tělu a vlastní sexualitě. Poznatky si účastníci prakticky vyzkouší na modelových situacích. Workshop je vhodný nejen pro nastávající rodiče a rodiče, ale zároveň i pro kohokoliv, kdo se o dané téma z jakéhokoliv důvodu zajímá. Pratické informace: Workshop probíhá v aplikaci Zoom; k účasti je potřeba připojení k internetu, web kamera, funkční mikrofon a reproduktory. Délka workshopu je 3 hodiny a jeho kapacita je nastavená na maximálně 15 osob. Organizátorem workshopu je Konsent.

Duše K tentokrát o lidech, koních a cestě k sebepoznání
KDY: 
15. května, 19:30 
KDE: YouTube Divadlo Kampa
ZA KOLIK: Zdarma
Původně rozhlasový blok Duše K Jaroslava Duška, se v Divadle Kampa příjemně zabydlel hned v září 2010 a od té doby pravidelně nabízí divákům poutavé besedy se zajímavými hosty na témata pozemská i vesmírná. Aktivními účastníky besedy jsou přítomní diváci. Aktuálním hostem bude Alexandra Vosátková, lékařka, která v 10 letech propadla koním a už 30 let se zabývá hipoterapií a paradrezůrou. Sama zažila cestu k sebepoznání díky své klisně Betty, a tak se o tuto zkušenost chce s diváky podělit. Pořady jsou pravidelně ke zhlédnutí na YouTube kanále Divadla Kampa přenos probíhá v čase události vždy živě a poté je jeho záznam umístěn na YouTube a web Divadla Kampa.

Základy správné péče o rostliny
KDY: 
15. května, 15:00
KDE: www.GoOut.net
ZA KOLIK: 250-950 Kč
Jakou péči dodat pokojovým rostlinám, aby se jim dobře dařilo? To vše vysvětlí účastníkům lektorka Nicole Robin během workshopu věnovanému základům péče o rostliny. Rýpání v hlíně a přesazování rostlin je zábavná a terapeutická aktivita, jejíž kouzlo si lze společně užívat i přes Zoom. A přitom si vyměnit zkušenosti a tipy s milovníky rostlin doslova napříč republikou. Účastníci se dozví, jak si namíchat kvalitní substrát, jaká přírodní hnojiva fungují nebo co dělat, když se na jejich zelenou sbírku nedejbože snesou zákeřní škůdci. Vysvětlí si, jak se o své rostliny starat udržitelně, bez chemie, s respektem k přírodě – protože o to jde především. Workshopem provede Nicole Robin – zahradnice, expertka na tropické rostliny a studentka Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze.

Pusťte dětem povídání o pejskovi a kočičce
KDY: 
16. května, 10:00
KDE: www.GoOut.net
ZA KOLIK: 50 Kč
Příběhy Jak pejsek s kočičkou pekli dort, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu nebo Jak si pejsek roztrhl kaťata, jistě dobře znají velcí i ti nejmenší. Knížka Josefa Čapka vyšla s autorovými ilustracemi poprvé v roce 1929 a od té doby těší stále nové a nové čtenáře zejména svým vroucným jazykem a vcítěním se do dětského světa. Nyní mají diváci možnost zhlédnout její jevištní zpracování s herci plzeňské činohry.

Přednáška ze série Španělský týden zavede veřejnost do Andalusie
KDY: 
16. května, 20:00
KDE: www.SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč
V neděli 16. května začíná v internetovém prostředí série přednášek nazvaná jako Španělský týden. V neděli se sledující podívají do Andalusie. „Andalusie je známá nejen pro svá pueblos blancos, malebná bílá městečka v horách a údolích a slavná města jako je například Sevilla, Granada a Cordoba, ale také pro svou divokou přírodu,“ vysvětlují pořadatelé. Promítat bude cestovatelka Anna Mullerová, která v Andalusii, kousek od Tarify, na dohled od Afriky, žije. Vstupenky lze zakoupit za 99 korun na www.smsticket.cz.

Vydejte se do historie nebo fantaskního světa
KDY: 
14.–16. května, 20:30 
KDE: www.MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 100 Kč
Program online kina Moje kino Live na aktuální víkend začne v pátek životopisný dramatem Havel, v sobotu bude pokračovat ve stejném duchu životopisným dramatem Šarlatán a v neděli přijde na řadu americké fantasy Divoká stvoření jižních krajin. Páteční snímek vypráví příběh jedné z nejvýraznějších osob české historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností. Sobota nabídne pohled do života Jana Mikoláška, výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí, a nakonec v neděli se diváci vydají do svérázné komunity, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, kde žije šestiletá Hushpuppy, která bude po podivné bouři odkázána jen na sebe a své zvířecí společníky, aby zachránila nemocného otce a potápějící se vesnici.