„Chodíte kolem každý den a přece je nevidíte… drobné detaily, stopy historie našich předků. Otevřete oči, nastražte uši, dejte hlavy dohromady a nechte se unášet hrou, která poodkryje znamení těch, kteří tu bydleli před námi,“ uvedli organizátoři.

Na ty, kterým se podaří rozluštit všechny šifry, čeká odměna. Po bojovce si všichni vytvoří mozaiku v zahradě kina, která bude vzkazem pro příští generace. Vstupné je 100 korun za rodinu.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Další víkendové pozvánky

Železniční muzeum zahájí sezónu
KDY: 30. května, od 9 do 16.30 hodin
KDE: Železniční muzeum Zlonice
ZA KOLIK: 100 Kč a 50 Kč (snížené)

Železniční muzeum Zlonice, které najdete v Lisovicích, zahájí v sobotu 30. května další sezónu. V době od 9 do 16.30 hodin si tu budete moci prohlédnout například expozici venkovních hasičských stříkaček nebo výstavu autoveteránů z poslední třetiny minulého století. Protože se jedná o železniční muzeum, nepřijdete ani o první letošní jízdy takzvané malodráhy.

ŽELEZNIČNÍ MUZEUM v Lisovicích u Zlonic slavnostně zahájilo turistickou sezonu. Akci si nenechalo ujít mnoho návštěvníků.Zdroj: Jiří Skála

Malí rybáři si zachytají v Buštěhradě
KDY: 30. května, od 8 hodin
KDE: Dolní rybník Na Babkách, Buštěhrad
ZA KOLIK: volně přístupné

Rybářský spolek Buštěhrad pořádá v sobotu 30. května rybářský den pro děti. Tato akce se uskuteční na buštěhradském dolním rybníce Na Babkách. Příchozí si užijí závody v rybolovu určené pro nejmenší rybáře, který si budou moci vylovit spoustu zajímavých cen. Začíná se úderem 8. hodiny. „Akce se bude konat v souladu s aktuálním nařízení vlády,“ uvedli organizátoři z řad rybářského spolku.

Do rybářských revírů na západě Čech vyráží jedenáctiletý Matěj Houška se svým tátou a bráchou, hledá tam dobrodružství spojené s rybolovem.Zdroj: rodinný archiv

Galerie Kladenského zámku hostí výstavu Světlo v barvě
KDY: do 6. září
KDE: Galerie Kladenského zámku, Kladno
ZA KOLIK: 50 Kč a 25 Kč (snížené)

Zlínský rodák, akademický malíř Boris Jirků, vystavuje v Kladně. Výstava pětašedesátiletého malíře, sochaře a ilustrátora, který se zúčastnil se několika desítek kolektivních výstav u nás i v zahraničí, je k vidění v Galerii Kladenského zámku. Slavnostní zahájení výstavy s názvem Světlo v barvě se uskutečnilo ve čtvrtek 28. května v 17 hodin. Výstava potrvá do 6. září.

Boris Jirků.Zdroj: Lukáš Prokeš

Uskupení La Mind bude hrát ze slánského studia
KDY: 30. května, od 20 hodin
KDE: YouTube kanál Na Vlnách
ZA KOLIK: volně přístupná

Koncert ze slánského studia Na Vlnách si budou moci v sobotu 30. května vychutnat sledující na internetu. Na YouTubovém kanále Na Vlnách totiž od 20 hodin vystoupí folk-rockové uskupení La Mind. „V současné době působí především jako duo ve složení Slávek Shenkl a Michael Matějka. Ačkoliv se jedná spíše o komorní záležitost v podání kytar, perkusí a zpěvu, rozhodně se nemusíte bát, že se ztratíte v závěji melancholie,“ uvádí studio s tím, že repertoár uskupení tvoří anglické romantické písně, i rychlejší kousky až rockového rázu.

ilustrační fotoZdroj: archiv autora