„Je známý především z působení ve skupinách Majerovy brzdové tabulky a Čp.8. Jeho tvorba, nazývaná „landscape folk“, obsahuje též náměty ze společné česko-německé historie a legend z česko-německého pomezí,“ uvádí spolek Wotrubia. Vstupné na koncert je dobrovolné.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Tuchlovické letní kino promítne v pátek českou komedii 3Bobule
KDY: 7. srpna, 21:00
KDE: Letní kino, Tuchlovice
ZA KOLIK: 100 Kč

Tuchlovické letní kino si pro své fanoušky připravilo další promítání. V pátek 7. srpna si příchozí budou moci užít českou komedii 3Bobule. Jedná se o pokračování oblíbeného příběhu z moravských vinic, ve kterém se divákům opět představí Tereza Ramba (dříve Voříšková), Kdyštof Hádek a Lukáš Langmajer. „Ochuzeni nezůstanete ani o vybrané pivo z pivovarů Zichovec či Máša. V udírně budou připraveny naše vyhlášené klobásy. Budeme se těšit na Vaši návštěvu,“ uvedli organizátoři promítání. Vstupné je 100 korun, areál letního kina bude otevřen od 20 hodin.

close Ilustrační foto. info Zdroj: Vladimír Havlíček zoom_in

Koncert židovských dvojhlasů Dany Krausové a Jarky Kopecké
KDY: 9. srpna, 16:00
KDE: Kaple Mistra Jana Husa, Peruc
ZA KOLIK: ---

Kaple Mistra Jana Husa v Peruci bude v neděli 9. srpna dějištěm koncertu židovských dvojhlasů. Publiku se představí dvojice Dana Krausová a Jarka Kopecká, přičemž druhá jmenovaná bude kromě zpěvu ještě doprovázet na harmoniku. V repertoáru této dvojky nalezneme například Ose šalom, Šalom alejchem, Sisu et Jerušalajim, Jerušalajim šel zahav, Elí, Elí, Hava nagila, Hevenu šalom alejchem, Hine matov a další. První tóny zazní v 16 hodin.

close Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/Alena Kaňková zoom_in

Hudbu na slánské náměstí přiveze skupina U-Style
KDY: 8. srpna, 20:00
KDE: Masarykovo náměstí, Slaný
ZA KOLIK: volně přístupné

Devět koncertů je pro letošní léto nachystáno pro návštěvníky pátečních vystoupení Music on the Square na slánském Masarykově náměstí. A další vystoupení z této série si lidé budou moci užít v pátek 7. srpna. To na náměstí příchozím zahraje skupina U-Style. Muzikanti ve složení Stáňa Nebohá (zpěv, akustická kytara, klávesy) Frenk Drahoňovský (zpěv, elektrická kytara, akustická kytara), Petr Bříško (zpěv, klávesy, akustická kytara) a Adéla Vlachová (zpěv, vocal, saxofon) zahrají zúčastněným country a rock.

close Koncert kapely Dřeváci v rámci Music on the Square. info Zdroj: Jiří Skála zoom_in

Pod Třešní zahraje kapela OrcheStar
KDY: 9. srpna, 20:00
KDE: Pod Třešní, Kladno
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné

Kino Sokol Kladno připravilo pro své návštěvníky koncert Pod Třešní. Příchozí se mohou v neděli 9. srpna od 20 hodin těšit na kapelu OrcheStar. Skupina hraje pop a swing, včetně evergreeny 50. až 80. let. Inspirací jim jsou Milan Chladil, Karel Hála, Marta Kubišová, Yvone Přenosilová a další. Program kina bude pokračovat také v úterý 11. srpna od 21 hodin, kdy je v plánu promítání filmu CBGB: Kolébka punku. Kapacita kina je omezena na čtyřicet diváků. Vstup je dobrovolný.

close Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/Radek Strnad zoom_in