Název akce Koncert Kapely Katapult
KDY: Sobota 14. září, od 20 hodin
KDE: Nádvoří zámku Buštěhrad
ZA KOLIK: Vstupenky v předprodeji za 330 Kč, na místě 380 Kč

Legendární kapela Katapult, která letos podniká další turné s názvem On tour 2019 – Zlatá kolekce s podtitulem Deset let spolu Olda, Andy, Ondřej zakotví o víkendu na Kladensku. Drsní „Kaťáci“ vystoupí na nádvoří buštěhradského zámku. Zazní staré hity i novinky. Vstup do areálu je od 18 hodin. Koncert samotný začíná ve 20 hodin. Vstupenky lze získat bud v předprodeji za 330 korun a nebo přímo na místě před koncertem za 380 korun.

 

Název akce Festival Taška Fest 2019
KDY: Sobota 14. září, od 13 hodin
KDE: Hornický skanzen Mayrau, Vinařice
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Šestý ročník multižánrového festivalu bez bariér – Taška Fest 2019, určeného na podporu umění lidí s mentálním postižením, se koná v sobotu od 13 hodin v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Festival se uskuteční za podpory Středočeského Fondu kultury a památkové péče, za podpory Statutárního města Kladna a Dnů evropského dědictví. Hudební svátek pořádá od prvního ročníku divadelní soubor Taška. Vstupné je i tentokrát dobrovolné.

Název akce Kladenský maraton
KDY: Sobota 14. září, od 10 hodin
KDE: Stadion Sletiště, Kladno
ZA KOLIK: Vstup pro diváky volný, pro závodníky 500 Kč

Víc než stovku přihlášených přivítá o víkendu stále více populárnější Kladenský maraton, který se běhá od roku 2002. Poběží se už tuto v sobotu 14. září tradičně se startem v areálu kladenského stadionu Sletiště na pět okruhů. Start je v 10 hodin. V té chvíli se účastníci začnou prát třeba i o překonání traťových rekordů, které drží  Mulugeta Serbessa (2:27:30) a Ivana Martincová (2:51:42). Připraveny jsou jako vždy také soutěže pro děti. 

Název akce Kulinářský jarmark
KDY: Sobota 14. září, od 11 hodin
KDE: Před hospodou Narpa, Lány
ZA KOLIK: Vstup volný 

Lány zvou na tradiční Kulinářský jarmark, který se koná před hospodou Narpa. Koláče, linecké pečivo, škvarkové placky, medy, sirupy, sýry, čabajky a další laskominy od místních hospodyněk i ze zahraničí. Zahraje harmonikář, kapela Třehusk a večer je zábava s kapelou V Pantoflích. Kdo je sportovec, může se zúčastnit Lánského cyklosprintu aneb Cyklosprint do vrchu na horských kolech. Start je ve 14 hodin. Děti mohou závodit na kole libovolném.

Název akce Festival Valdecký háj
KDY: Sobota 14. září, od 13:30 hodin
KDE: Valdecký háj ve Valdeku - Braškově
ZA KOLIK: Vstupné 150 Kč

V sobotu se koná 9. ročník nadačního festivalu Valdecký háj. Nechybí kapely z blízka i daleka. Příjemné prostředí zajišťuje přátelskou atmosféru. Chybět nebude ani občerstvení Letohrádku Vendula, kde žijí klienti se speciálními potřebami. A právě jim je určen výtěžek festivalu. Kromě regionální kapely Gladly S.W. potěší posluchače Veterán Western, BlueGround, Ivan Hlas Trio, Trativod, Miroslav Paleček, Ladybirds. Vstupné na festival je 150 korun.