Den s T. G. M.
KDY: 7. března 2020, od 10 hodin
KDE: Lány
ZA KOLIK: Volně přístupné

Program již tradičního Dne s T. G. M., který bude oslavou 170. výročí narození Masaryka, začíná v sobotu 7. března v 10 hodin, a to pietním aktem u hrobu prvního Československého prezidenta na lánském hřbitově. Následovat bude oživená prohlídka místního Masarykova muzea, ochutnávka prezidentových oblíbených jídel, pietní akt u jezdecké sochy před muzeem, koncerty nebo zahájení výstavy Ústavu pro studium totalitních režimů nazvané TGM to nikdy nebude mít lehké.

Den s TGM tradičně nabídl zajímavý program.Zdroj: Deník / Jan Brabec

Ovocnářský kurz
KDY: 7. března 2020, od 9 hodin
KDE: Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, Brandýsek
ZA KOLIK: 1000 Kč

Základní ovocnářský kurz je určen pro každého, kdo by se rád naučil starat o ovocné dřeviny na své zahradě. Kurz povede zkušený arborista a ovocnář Michael Fiala a jeho odborní asistenti. Na veřejnost čeká teoretická kurz, získané znalosti si pak lidé budou moci vyzkoušet v rámci praktické části. Kurzovné je tisíc korun.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Jiří Kohout

Přednáška Poetika české dekadence
KDY: 7. března 2020, od 9.30 hodin
KDE: Městské centrum Grand, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

Seriál přednášek Slánská akademie volného času pokračuje. Téma tentokrát zní Zádmučivé, sešeřelé, nervosní: Poetika české dekadence. Přednášet bude Pavel Šidák. Vstup na přednášku, jejímž tématem bude jeden ze směrů literárního modernismu rozšířeného v evropských zemích na přelomu devatenáctého a dvacátého století, je volný.

Festival Chaverut pokračuje přednáškami i v březnuZdroj: archiv MěÚ Valašské Meziříčí

Fotografický workshop
KDY: 7. března 2020, od 9 hodin
KDE: Památník Lidice
ZA KOLIK: 2800 Kč

Věhlasný slovenský fotograf Robert Vano přiveze do Lidic svůj jednodenní workshop. Světově uznávaný fotograf, který dlouhodobě žije v Praze, na něm veřejnosti odhalí postup, jak z vašich digitálních dat získat platinový tisk. Zároveň zájemcům ukáže a následně i naučí, jak tuto ojedinělou techniku platinového tisku zvládnout, a rozšířit si tak vlastní portfolio o nové možnosti. Kurzovné je 2 800 korun.

Fotograf. Ilustrační fotoZdroj: Pixabay

Charitativní sbírka a bazárek
KDY: 7. března 2020, od 9 hodin
KDE: Galerie V Troubě, Slaný
ZA KOLIK: Volně přístupné

V galerii ve vestibulu bývalého slánského kina Grand se uskuteční charitativní sbírka ošacení a charitativní bazárek. Lidé budou moci darovat oblečení a pomoci tak nejen přírodě, ale i lidem v okolí. Současně budou moci za symbolickou cenu také nakoupit oblečení všech kategorií. K mání bude například oblečení pro miminka, děti, mládež, dospělé nebo seniory.

Na obědy pro potřebné děti letos poputuje 57 500 Kč.Zdroj: Deník / Kamil Košun