Zimní hudební festival Valník
KDY: 18. leden 2020, od 17 hodin
KDE: Městské centrum Grand, Slaný
ZA KOLIK: 200 Kč 

Příznivci rockové hudby si budou moci v sobotu 18. ledna užít slánský festival zimní Valník, který se startuje v 17 hodin v Městském centru Grand. Příchozí se mohou těšit na vystoupení hudebních skupin Láska, Totální nasazení, Projekt Parabelum, The Fialky a Znouzecnost. Specialitou letošního ročníku festivalu pak bude koncert moskevské skupiny Mad Band. Za vstupenky zájemci zaplatí 200 korun.

close Na 20. ročník slánského festivalu Valník si našlo cestu 2041 návštěvníků. info Zdroj: Deník / Josef Rod zoom_in

Komentovaná výstava Z kladenských zápisníků
KDY: 19. leden 2020, od 15 hodin
KDE: Kladenský zámek
ZA KOLIK: 50 Kč

Galerie Kladenského zámku aktuálně hostí výstavu s názvem Z Kladenských zápisníků. Drtivou většinu vystavovaných kousků tvoří díly známých kladenských výtvarnic Jitky a Květy Válových. A právě tuto výstavu si budou moci v neděli lidé projít přímo s její kurátorkou Dagmar Šubrtovou, která bude povídat o zásadních životních momentech výtvarnic. Kromě ní zavzpomíná na sestry Válovy také Jiří Hanke.

close Sestry Válovy připomíná pamětní deska a nově zpřístupněný ateliér. info Zdroj: MMK zoom_in

Brandýsek má talent
KDY: 17. leden 2020, od 16 hodin
KDE: Kulturní dům, Brandýsek
ZA KOLIK: Volně přístupné

Hledat občany, kteří umí něco výjimečného, budou v pátek v Brandýsku. V místním kulturním domě, respektive bývalém kině, se po vzoru talentových soutěží, se kterými se na televizních obrazovkách v posledních letech roztrhl pytel, uskuteční soutěž Brandýsek má talent. Příchod poroty a soutěžících je naplánován na 15. hodinu. Soutěž je vhodná pro soutěží ve věku od 5 do 100 let.

close Drezura lvů a tygrů, vzdušná akrobacie, žonglování i klauni pobaví návštěvníky Cirkusu Budapešť, který až do 18. září zakotvil v Olomouci na třídě 17. listopadu vedle sokolovny. info Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč zoom_in

Novoroční charitativní krámek
KDY: 18. leden 2020, od 11 do 18 hodin
KDE: Kavárna U Kočičích tlapek, Kladno
ZA KOLIK: Volně přístupné

Kladenská kočičí kavárna, kterou veřejnost nalezne na náměstí Starosty Pavla, pořádá spolu s panem Kocourkem z Feliti novoroční charitativní krámek. V kavárně budou na příchozí čekat sladké speciality, lahodná káva, i kočičky k pomazlení. V charitativním krámku se pak bude prodávat spousta drobností, jejichž koupí lidé podpoří kočky bez domova z celé České republiky. Podpořit chlupáče můžete i darováním věcí do prodeje.

close Bengálská kočka info Zdroj: Shutterstock zoom_in

Karneval a maškarní ples ve Stochově 
KDY: 18. a 19. leden 2020
KDE: Sokolovna, Stochov
ZA KOLIK: 150 Kč / volně přístupné

Stochovská sokolovna ožije o víkendu hned dvojicí podobných akcí. V sobotu od 20 hodin se v ní koná patnáctý maškarní ples, na kterém zahraje kapela V Pantoflích. Vstupné je 150 korun. O den později, tedy v neděli, se v prostorách sokolovny uskuteční dětský karneval. Dvouhodinová porce zábavy začíná ve 14 hodin, přičemž vstupné je dobrovolné. Každé dítě dostane balíček do tomboly.

close Maškarní ples ve Stonařově se konal v sobotu 16. března info Zdroj: Ivan Šulc zoom_in