Cílem projektu je zvýšit povědomí o důležitosti nošení reflexních prvků v silničním provozu, a snížit tak riziko střetu chodce s jedoucím motorovým vozidlem. Více než polovinu školního roku se ráno později rozednívá a odpoledne brzy stmívá, proto se toto riziko velmi často týká především dětí.

I v naší škole jsou již k dispozici zásobníky s těmito samolepkami. Každý žák má možnost vzít si zdarma reflexní samolepku a nalepit ji na svůj batoh či oblečení. Díky tomu budou naši žáci na silnici lépe viditelní, a splní tak základní pravidlo bezpečnosti silničního provozu vidět a být viděn.

Aby žáci tuto problematiku lépe pochopili, zapojili jsme se do soutěže s názvem Reflexáci malují světlem. Cílem soutěže bylo zábavou formou dětem osvětlit chování reflexních prvků a světla ve tmě, a to pomocí jednoduché fotografické metody, kdy se při dlouhé expozici světelného zdroje (blikačka, LED svítidlo, baterka, lampion apod.) vykreslí ve snímku obraz.

Do této kreativní a zábavné činnosti se zapojili všichni žáci z naší školy a práce je vskutku bavila. Důkazem jsou velmi vydařené snímky, které jsou v současné době k vidění ve vnitřních prostorách kina Hutník. Tak neváhejte a přijďte se podívat!