Odsouzení z Vinařic tak navýšili počty běžců, kteří svůj letošní závod jižabsolvovali. V letošním roce jich je téměř tři sta. Někteří jeli na běh proveřejnost do Prahy.

V úterý 20. června závodili běžci se žlutou stužkou v již 8. ročníku Yellow Ribbon Run(YRR), akce se koná každý rok v červnu, v Aktivním lesoparku Řepy. Běh a akce napodporu integrace lidí s trestní minulostí letos probíhá ve spolupráci s projektem RUBIKONCentra Naplnění Bankok Rules v ČR, zaměřeným na trestané ženy.

Do běhu se mohl zapojit každý, nechyběl ani dětský závod. Patronkou dětí YRR je moderátorka Barbora Černošková. V rámci dětského programu o děti pečovala spolu s dalšími moderátory. Podpořit je přišel také biatlonista Michal Krčmář.

Ambasadorem projektu je herec a scénárista Petr Čtvrtníček. Běh pro děti i veřejnost zajišťoval sportovec a filantrop Tomáš Slavata. O hudební program se postarala kapela Gipsy Brothers s Davidem Krausem.

Posláním projektu Yellow Ribbon je od počátku osvěta a podpora integrace lidí s trestníminulostí. Zejména odbourávat četné předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život a přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti. Akce narůstá každým rokem. 

Veronika Friebová