Celá hala byla rozdělena do 15 stanovišť, kde mladší žáci plnili různé úkoly pod dohledem čertů a čertic. Tyto čertovské úkoly zahrnovaly různé zábavné a někdy i fyzicky náročné úkoly, které nejen rozvíjely dětskou kreativitu, ale také posilovaly tělo a týmovou spolupráci.

Jedním z vrcholů Čertovin byly čertovské chůdy, kde malí dobrodruzi museli projít úzkým chodníkem plným překážek, které byly pečlivě vymyšleny. Naštěstí se všichni účastníci vyhnuli pádům, ačkoliv několikrát bylo slyšet, že se někomu nedařilo úkol zdolat tak hladce, jak by si představoval.

Další skvostnou atrakcí bylo parkurové skákání přes překážky. Malí skokani museli projít parkurovými překážkami, přičemž každý skok byl plný smíchu a radosti. Zábavným momentem bylo sledovat, jak se malé holky a kluci s vervou vrhali do parkurových výzev, a přitom se u toho vzájemně povzbuzovali.

Na závěr nechyběla ani tradiční přetahovaná lanem. Tato klasická soutěž byla převedena do čertovského hávu, kdy se týmy snažily přetáhnout protivníky na svou stranu. Smích a veselí byly na vrcholu, a několik čertů a čertic se dokonce rozhodlo dětem trochu pomoci (nebo naopak je trochu více ztratit), což vyvolávalo ještě větší radostné výkřiky ze strany účastníků.

Organizátoři si dali opravdu záležet na každém detailu, a to se projevilo v tom, jak se akce líbila nejen mladším, ale i starším dětem organizujícím tuto akci. Atmosféra byla plná radosti, soutěživosti a týmového ducha. Mladší žáci byli nadšení z možnosti strávit den plný her a zábavy se svými staršími spolužáky.

Celý koncept Čertovin je tak úspěšný, že tato tradice bude pokračovat i v následujících letech. Organizátoři si zaslouží obrovský obdiv za to, jak dokázali spojit síly a připravit skvělou a nezapomenutelnou akci. Čertoviny v ZŠ Unhošť se tak staly krásnou vzpomínkou na letošní začátek předvánočního období, ale i inspirací pro příští Čertoviny.

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspěvky posílejte na mail vanoce@denik.cz