Ujali se ho herci divadla v čele se Zdeňkem Svěrákem společně s osobnostmi, které se do kalendáře fotily. Nemohli chybět ani zástupci zámku Častolovice, kde kalendář vznikl. Paní Diana Sternbergová, se kterou pojí Slunce dlouholeté přátelství, a zaměstnanci zámku zvou každoročně uživatele sociálních služeb ze Slunce a žáky sluneční školy na nádherný výlet do Častolovic. Přenesou se do pohádky a užijí si nezapomenutelný nevšední den v zámeckém prostředí. Ve Slunci si velice váží upřímného přátelství častolovických s lidmi a dětmi s hendikepy.

Tvářemi nového kalendáře jsou nejen známé osobnosti, které fotila fotografka Jana Pertáková, ale i děti a dospěláci ze Slunce. Křest byl nejen slavnostním okamžikem, ale také příležitostí ukázat, jak může být umění spojeno s dobrou věcí.

Kalendář lze zakoupit v Kavárně Slunce v Unhošti nebo na e-shopu obchudek.slunce.info. Vybrat si můžete buď nástněnný nebo stolní. Výtěžek z prodeje kalendářů půjde na podporu hendikepovaných lidí ve Slunci.

Dlouhé roky trvá také přátelství Slunce s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana. Štafetu po Ladislavu Smoljakovi, který byl a je in memoriam předsedou správní rady ve Slunci, převzal herec Marek Šimon. Benefiční představení u Cimrmanů se konalo již po šesté a díky lidem v sále vyneslo Nadačnímu fondu Slunce pro všechny úžasných 131 400 korun. 

Známé tváře, které v kalendáři najdete:
Kateřina Brožová, Světlana Nálepková, Lucie Silkenová, Dáša Zázvůrková, Hana Heřmánková, Zdeněk Žák, Zuzana Žáková, Marek Šimon, Markéta Muzikářová, Josef Štágr, Diana Sternbergová, Soňa Machová.