Aby zahájení turistické sezóny začalo v plné kráse, tak jsme na celý sobotní den připravili s našimi partnery vstup do vybraných cílů cestovního ruchu bez nároku na vstupné, což není apríl.

Z těch elektronických novinek jsou to nové přehledné webové stránky a rezervační systém. Novinka v podobě rezervačního systému umožňuje zájemcům o zážitky v městě chmele a piva, aby pohodlně z počítače či mobilního telefonu dopředu rezervovali a zaplatili vybraný druh prohlídky a dorazili jen s QR kódem zobrazeným na displeji telefonu. Stejný způsobem půjdou nyní nově rezervovat a nakupovat vstupenky na kulturní akce, které organizace pořádá, tedy přes webové stránky www.chchp.cz.

Další novinkou v prostředí interakce je připravovaná hra o sladovnictví, která bude k dispozici návštěvníkům renesanční sladovny od začátku června. Na velkém displeji si návštěvník formou hry projde celým procesem výroby sladu tak, aby z něj mohl pan sládek uvařit skvělé pivo.

Fyzickou novinkou je doplněná expozice filmů, které se v Žatci natáčel. Při návštěvě této expozice návštěvníci obdrží novou mapu, ve které jsou zobrazena místa natáčených filmů. Tato místa budou průběžně doplňována a vybavena QR kódy, které zájemce přesměrují na informace o filmu. Ten, kdo dává přednost listinné podobě, tak se tyto informace dozví právě z nové filmové mapy.

Největší novinku si nechávám na konec. Je to prohlídka královského města s naším průvodcem. Komentované prohlídky města chmele nám chyběly a byly čím dál tím častěji turisty poptávány. V rezervačním systému či na našich kontaktních místech si koupíte vstupenky, ujme se vás náš průvodce a za 90 minut s vámi projde naše město a ukáže vše důležité.

Jaroslav Špička
Chrám Chmele a Piva