Od začátku ledna tak rodiče svým dětem četli knihy s poučením z nakladatelství Advent -Orion (Kocourek se vrací, Alík a jezevec, Zrzečka pod hvězdami, Ariščina dobrodružství a Nevšední příběhy). A konečně nastal den závěrečné aktivity.

V úterý 13. února 2024 od 14.30 hodin navštívilo školku asi 17 rodičů a také na tuto aktivitu přijel ředitel nakladatelství Advent-Orion Jan Kubík, aby i on vnímal, jak knihy baví i malé děti. Než došlo k zahájení protagonistou aktivity  Josefem Vavříkem, zástupkyně ředitelky Iva Škrobánková nejmenší děti aktivizovala zábavnými pohybovými hry, aby tak dokázaly lépe vnímat příběh o tom Jak Karlík s Tomáškem našli dědečkovu kouzelnou knihu, která změnila celý jeho život, a následně aby viděly největší knihu – 6m dlouhou a nejmenší knížečku, která se vešla do kapsy.

Soutěžních výrobků se sešlo téměř čtyřicet a porotci tak neměli lehké rozhodování.
Peče celý gympl. Podívejte se, co upekli pro dobrou věc studenti Gymnázia Kladno

Když všechny děti, za doprovodu harmoniky zpívaly písničku Kniha je náš dobrý kamarád, i rodičové se rádi přidali. Děti se dozvěděly, že každá kniha, která obsahuje poučení, je kouzelná, a když se budou uvedenými radami řídit, tak se změní i jejich život.

Ze školky si pak všechny děti odnášely svou první kouzelnou knihu a již se těšily, až si ji budou opět s rodiči číst. Než ale odešly ze školky, bylo ještě hromadné focení a rozloučení opět s písničkou Kniha je náš dobrý kamarád.

Druhý den 14. února od 9.30 hodin pak stejná aktivita probíhala i u starších dětí, tentokrát již bez přítomnosti rodičů. Všichni jsme byli nadšeni úžasným sborovým zpěvem. Bylo vidět, že předškoláci již nádherně reagují a používají i své emoce. A když dostaly svou 1. kouzelnou knihu, hned si s ní sedly ke stolku a začaly číst - alespoň to tak vypadalo.

V Unhošti oslavili masopust.
Podívejte se: V Unhošti se s masopustem rozloučili ve velkém stylu

Výzdoba školky prozrazovala celou náladu, protože všude byly vystaveny obrázky, které děti malovaly se svými rodiči. Jsme rádi, že MŠ touto formou pozitivně působí na děti, využívají tak inovativní vzdělávání, které hluboce působí na charakter dětí, a obohacují je tak potřebnými znalostmi v příslušném věku.

Největší poděkování patří nejen celému učitelskému sboru, ale zejména pak všem rodičům, kteří se aktivně chopili této aktivity se svými dětmi a prožívali tak s nimi krásné rodinné chvilky při čtení knih. V takových školkách je radost se pracovat.