„Tato zvířata k Mikuláši, respektive Vánocům, patří. Kozlík připomíná svými rohy čerta, oslík zase patří do tradičního betlému. Další věcí je pak, že už asi rok a půl se zvířaty chodím za vládou, poslaneckou sněmovnou nebo prezidentem, protože všichni zmiňovaní na zvířátka v sobě covidové tak trochu zapomněli,“ říká Iva Rosická, která si ve Slaném nenechala ujít před časem návštěvu premiéra Andreje Babiše, za kterým vyrazila na mítink i s koněm oděném v české vlajce. „Pan premiér mě sice vyslechl, ale na email mi dodnes neodpověděl, a tak už mám rozepsaný dopis pro nového premiéra Petra Fialu,“ dodala.

Podle Rosické je situace velmi špatná, ona sama musela dokonce některé své koně prodat a v Praze tím přišla nadobro o kočárovou dopravu. „Musela jsem prodat majetek firmy, abych uživila zvířata. A to je věc, na kterou je potřeba poukazovat,“ dodala chovatelka.

Na druhé straně je ráda, že jí alespoň nějaká zvířata zbyla."Díky tomu se mohu věnovat více postiženým dětem, autistům, kteří jsou u mě ve stáji šťastní. A to stejné se dá říct i o jejich rodičích. To mě nabíjí. Zaměřuji se na hyporekondici od miminek až po dospěláky,“ uzavřela.

Autor: Jaromír Vrána