Na turnaj dorazili zástupci pouze ze tří kladenských středních škol, ale přesto v hojném počtu. Všichni netrpělivě čekali na poslední opozdilce a s úderem 9. hodiny se mohlo začít soutěžit. Již s prvním spuštěním časomíry nastalo ve třídě hrobové ticho, všichni se soustředili na každičký tah. To také v několika případech znamenalo i využití celého časového limitu 15 minut na jeden duel a následnou remízu.

Na rozdíl od toho se zahájením play-off začal mít celý turnaj rychlý spád. Ve čtvrtfinálových zápasech potvrdili všichni vítězové skupin role favoritů a hravě si poradili se svými protivníky z druhých míst. #sbiječka z Gymnázia Kladno porazili (J)ELITA ze SPŠS a OA Kladno, Dekadický logaritmus (zkráceně log(x)) si poradil s týmem Dřeváci, mladšími kolegy ze Sportovního gymnázia, Stavaři a spol. vyhrál nad svými spolužáky Tic-Tac-Hoes ze SPŠS a OA a domácí tým JMMP jednoznačně přehrál Hustopárky ze SPŠS a OA.

Také oba semifinálové zápasy byly poměrně jednoznačné a zanedlouho bylo rozhodnuto o dvou postupujících týmech na krajský turnaj, oba reprezentující místní Gymnázium Kladno. Nakonec se celkovým vítězem stal poměrem 15:5 ve finálovém zápase tým JMMP, který porazil své spolužáky z týmu #sbiječka. Třetí místo obsadil Dekadický logaritmus reprezentující Sportovní gymnázium Kladno.

Pořadí:

1. Místo JMMP (Gymnázium) ve složení: Luděk Svoboda Jaroslav Stříbrný Aleš Rudovský Richard Rubáš Matěj Mezera

2. Místo #sbijecka (Gymnázium) ve složení: Alena Machalíková Lukáš Nguyen Jakub Mošovský Martin Nešuta Jakub Smetana

3. Místo Dekadický logaritmus (Sportovní gymnázium) ve složení: František Lhotský Matěj Bratičák Jan Klimeš Matouš Brejcha Šimon Kopeček

Soutěž pIšQworky je mistrovstvím základních a středních škol České a Slovenské republiky v piškvorkách. Letošního dvanáctého ročníku se účastní více než 1250 týmů z téměř 600 škol. Každou školu mohou reprezentovat maximálně čtyři pětičlenné týmy. Některé týmy absolvovaly i školní kolo, aby mohly poměřit své síly s okolními soupeři. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, do turnajů krajských.

Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou 6. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem. Na jaře pořádají i týmovou soutěž Prezentiáda, při níž se studenti učí prezentačním dovednostem, práci s vizuálem prezentací, kreativitě, ale také plynulosti projevu a práci v týmu.

Autor: Martin Bruna, koordinátor projektu pIšQworky