Ples začal - jak jinak – předtančením, které předvedli mladí taneční mistři Šimon a Nelly. Poté si místní občané zatančili a jejich dovádění bylo přerušeno vystoupením taneční skupiny Hathor z Kamených Žehrovic pod vedení tanečnice Renaty Lukáčové, na tanečním parketě předvedli Rumbu Flamenco „El Porompompero“ – jednalo se o veselý energický tanec – příběh furiantského chlapíka a jeho žen.

Tato skupina se vrátila na taneční parket asi po hodině, kdy samotná šéfka Renča zatančila sólo: romantickou fantazii s křídly ISIS – světelnou show, která sklidila u obecenstva obrovský úspěch a dlouhý potlesk.

Ještě před losováním tomboly vystoupila zpěvačka Iva Hajnová, která poté vylosovala první číslo bohaté tomboly. Do tomboly zajistil starosta obce přes 220 dárečků, které byly rozděleny do 45 balíčků - cen. Lidé tak vyhrávali v tombole zajímavé a hodnotné ceny, v každém balíčku bylo hned několik dárečků.

Jako první a nejhodnotnější cenou byl vysavač na suché i mokré od firmy Mir.Moravec Husqvarna Kladno. Všem sponzorům a panu Moravcovi patří velký dík za jejich přízeň k obci Knovíz.

Tombolou to ale nekončilo, poté bylo ještě vylosováno 10 vstupenek a lidé vyhráli chutné dorty od Lenky z Neuměřic. 6. obecní společenský ples se tedy zapsal opět mezi ty velmi povedené, nikdo se nepopral a lidé se velmi dobře bavili.

Spokojení obyvatelé se tak nad ránem rozcházeli do svých domovů a již nyní se všichni těší na 7. ples, který obec Knovíz plánuje 8. února 2025.