V pondělí se zapojilo 26 žáků naší školy do plnění disciplín projektu Sazka Olympijský víceboj - Paralympijská výzva. Víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. 

Vzhledem k mnoha druhům handicapu není cílem Paralympijské výzvy poměřovat žáky škol mezi sebou, ale důraz je kladen především na sportovní pokrok a vývoj schopností jednotlivých žáků s ohledem na jejich postižení.

Jádrem tohoto projektu je testování žáků v rámci jednotlivých disciplín, díky čemuž si prověřili své schopnosti a zároveň mohli sledovat, jak se ve svých výkonech zlepšili. Projektu se naše škola zúčastnila již podruhé. Z důvodu mimořádných opatření byli všichni žáci rozděleni do dvou skupin.

Jelikož práce s handicapovanými dětmi je v mnoha ohledech unikátní a náročná, funguje ve spolupráci s Českým paralympijským výborem speciální tým, který zapojené děti velmi citlivým přístupem motivoval a povzbuzoval k aktivní sportovní činnosti. 

Současně probíhala beseda s jedním z ambasadorů projektu. 

Pan Jiří Ježek, bývalý český profesionální handicapovaný cyklista, poctil naši školu svojí návštěvou. Šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie, který úspěšně absolvoval i závody se zdravými cyklisty. Věnuje se různým dobročinným projektům a motivačním přednáškám a právě jednu velmi zajímavou a vyčerpávající přednášku věnoval také našim žákům. Upoutal nejen zlatými medailemi, zajímavými obrázky, závěrečnou autogramiádou, ale hlavně empatickým, milým a vstřícným přístupem.

Všichni přítomní si sportovní i besedové chvilky velmi užili a domů si odnesli nejen hodnotné dary, ale také nezapomenutelné zážitky a dojmy.

Během této akce byla dodržena veškerá mimořádná opatření související s nouzovým stavem, vyhlášeným vládou na území České republiky. 

Autor: Hana Mačurová