Jedním z prvních letošních mláďat se v Zooparku Zájezd stal malý lemur hnědý. Narodil se koncem března. V expozici je kromě svých rodičů i s roční samičkou Estelle.

Ačkoli zatím nebyla příležitost malého lemura detailně prostudovat, chovatelka Kristýna Kejhová si myslí, že se jedná o samce. „Ti bývají daleko víc oprsklí než malé lemuří samičky a ostatním členům skupiny vyvádí různé zlomyslnosti jako je třeba tahání za ocas nebo skákání na hlavu. Ten náš je v tom přeborník Loňská samička Estelle, kterou pokřtila herečka Kristýna Janáčková se synem, se ještě ve třech měsících věku úzkostlivě držela mámina kožichu a opouštěla ho jen velmi nerada,“ uvádí chovatelka.

Lemur hnědý je primát z řádu poloopic. Živí se především listy a květy stromů a ovocem. Stejně jako všichni ostatní lemuři obývá Madagaskar, kde je pod velkým tlakem ze strany člověka a přichází o své přirozené prostředí. Odchovy lemurů se v Zooparku Zájezd daří pravidelně. V loňském roce zde chovatelé slavili úspěch u čtyř druhů z celkem pěti chovaných. Jednalo se o lemury hnědé, kata, vari a tmavé.Zoopark Zájezd je menší zoo kousek za Prahou. Je zde více než 100 druhů zvířat a obzvláště děti zde najdou mnoho vyžití. Otevřený je denně od 9 do 18 hod. Za současných vládních nařízení je nutné k návštěvě využít rezervační systém na webu zoo.

Na další obyvatele zooparku se můžete podívat v následující galerii.

Autor: Daniel Koleška, Zoopark Zájezd