Nejvíce titulů získal Martin Zikmund, který ovládl padesátkové sprinty motýlkem, znakem a kraulem. Na 50 metrů prsa vybojoval stříbro, na dvojnásobné distanci pak obsadil třetí místo. Nejkratší prsařskou trať naopak s přehledem opanoval Ondra Piskač. Ten přidal i nepopulární 4. místo na kraulařský sprint.

Matěj Pošmourný se na stupně vítězů prosadil ve svých obou motýlkářských závodech. Na nejvyšší stupínek vystoupil po stovce, na poloviční trati se musel sklonit pouze před jedním soupeřem. Nejvíce individuálních startů, šest, absolvoval Míra Jirát. Vytěžil z nich čtyři medaile. Tři z nich ve svém oblíbeném znaku, když zvítězil na 50 metrů a přidal stříbra na stovce a dvoustovce. Svoji všestrannost prokázal rovněž na prsové stovce, kde si vyplaval bronz.

Pět individuálních medailí, stejně jako Martin, si z Pardubic odvezl Petr Balabán, specialista na kraul a znak. Titul získal na 100 znak, druhý skončil na 50 znak a 100 a 200 kraul, bronz poté urval na kraulové padesátce.

Vrcholem víkendu ovšem byly obě štafety, do kterých naši plavci nastoupili. V obou případech zvítězili, navrch přidali velmi kvalitní výkony. V závodě na 4*50 kraul vyplavalo zlato kvarteto Zikmund, Pošmourný, Balabán, Jirát. Povedený víkend celého oddílu pak vyšperkovala polohová štafeta ve složení Zikmund, Piskač, Pošmourný, Balabán. Časem 1:50,69 totiž kluci o téměř 1,5 vteřiny překonali český rekord masters z roku 1997 a stanovili tak nové národní maximum ve své věkové kategorii!

„Klukům patří velké díky za to, jaké výkony tento víkend předvedli. Národní rekord v polohové štafetě byl pak skvělou třešničkou na závěr,“ zhodnotil vystoupení kladenských plavců trenér Matěj Pošmourný.

Všem plavcům patří obrovská gratulace za fantastickou reprezentaci Elmy Kladno!

Co je MČR Masters? Mistrovství ČR pro sportovce starší 25 let. Kategorie jsou rozděleny vždy po 5ti letech. Závodí se dle klasických pravidel plavání (FINA) a pro Masters kategorie jsou vedeny také vlastní národní rekordy.

Martin Dřevínek, ELMA Kladno