Členové našeho sboru přivezli 8 kusů exponátů, které vystavili v pavilonu „H“ výstaviště. Expozici a stánek SDH Velvary navštívilo mnoho návštěvníků a významných hostů. Mj. předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, vicepremiér a ministr vnitra ČR Vít Rakušan, poslanec za hnutí ANO, bývalý premiér Andrej Babiš a další hosté, kteří ocenili práci nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru i jeho expozici.

Velvarský sbor obdržel od pořadatelů čestnou stuhu na svůj prapor a zúčastnil se sobotního nástupu a průvodu na Litoměřickém náměstí včetně členů mladých hasičů, kteří za sborem dorazili. Účast sboru na slavnostech zajišťovalo na místě 15 členů sboru, kteří zde navázali řadu kontaktů a dalších přátelství. Náš člen Pavel Holý byl dokonce členem centrálního organizačního výboru slavností.

V programu slavností bylo mnoho ukázek z činnosti hasičů a historické techniky, proběhla soutěž o nejlepší webové stránky sborů i slavnostní Floriánská mše v katedrále sv. Štěpána. Po oba výstavní dny nechyběl celodenní kulturní program pro děti i dospělé. Slavnosti byly zakončeny ukázkami na Labi a tradiční hasičskou hudební fontánou a ohňostrojem. Další ročník slavností by se měl uskutečnit v roce 2025.

Velvarští hasiči děkují svým partnerům a zejména Městu Velvary za podporu účasti na slavnostech i finanční příspěvek formou Programu pro poskytování dotací na podporu spolkové činnosti ve městě.

Autor: Libor Šulc, SDH Velvary