Nejprve v kinosále Města Unhošť shlédly pohádku děti ze školy Slunce a dětské skupiny z Centrinu a Klíčku. Odpoledne se pak herci přesunuli na Zahradní slavnost do Domova dobré vůle Slunce v Nouzově, kde divadlo zahráli pro uživatele domova.

Dědeček a Zloholka je inscenace, která si získá srdce malých diváků i dospělých. Hlavní postavy moudrého dědečka a zlomyslné Zloholky představují kontrast mezi dobrem a zlem, jejich interakce je zdrojem jak napětí, tak komických situací. Na Nouzov dorazila i autorka pohádky Zuzana Žáková s dcerou, naší patronkou, zpěvačkou a herečkou Zuzanou Žákovou, která všem zazpívala.

Zahradu rozezněly také písničky Pěveckého sboru Slunce pod taktovkou Kateřiny Koulové a za doprovodu Vladimíra Albrechta. Dorazili rodiče uživatelů služeb, veřejnost, paní starostka Iveta Koulová z Unhoště, náměstek primátora Kladna Robert Bezděk, Dana Draškovičová, která má na starosti v Kladně sociální záležitosti, přátelé Domova dobré vůle, kamarádi z Ráčku v Rakovníku, ale i canisterapeutičtí pejsci a koníci, na kterých bylo možno jezdit.

Zástupci světa zvířat jsou i naše ovečky a slepičky, se kterými se mohli návštěvníci blíže seznámit. Vesele se tvořilo v kreativních dílníčkách a velký zájem byl o tombolu a skvělé občerstvení. Předpověď počasí byla nevábná, ale nám počasí vyšlo a sluníčko vydrželo až do večera. Prožili jsme zase jeden hezký den, na který budeme dlouho vzpomínat.