Ve čtvrtek si knihovna připravila upcyklační workshop na výrobu květů z plat na vejce. Pokud nemáte souseda, kterému slepice snášejí kopy vajec a můžete tak u něj obaly od vajec uplatnit, máte ideální příležitost, jak si vyrobit domů zajímavou dekoraci, či nečekaný dárek pro kamarádku a hlavně – nic to nestojí. Ač zdánlivě jednoduché tvoření, přesto spousta časově náročné a titěrné práce, a také neuvěřitelný nepořádek. Ale i odstřižky lze uchovat na pozdější použití – kupříkladu pustíte-li se do papírmaché, je tento recyklát ideálním materiálem. A jak tvoření dopadlo? Inu, krása nesmírná! Posuďte sami. Už teď se těšíme, co dalšího si společně v knihovně vyrobíme.

Flight Attendant (USA) – koncert

Kdy: 8. 11. 2022 od 19:00
Kde: velká studovna / Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Elektricko-indie kapela z Nashvillu… je připravena ke startu!
"Myslím, že některé z našich skladeb bude možné slyšet v rádiu i v roce 2050," říká o zvuku kapely její frontmanka, zpěvačka Karalyne Winegarnerová.  
Americká space rocková kapela Flight Attendant (USA) z Nashvillu svou hudbou přesně vystihuje ducha dnešní doby – bezstarostná, přesto přemýšlivá a drzá s pořádnou dávkou individuality! Směsí rocku, popových popěvků a lehkých syntezátorových textur odvážně kombinují vlivy od Kings of Leon přes Vivaldiho po Lanu Del Rey. Díky svým až extatickým živým vystoupením a hypnotickým melodiím se již etablovali jako oblíbenci lokálního publika a jsou připraveni dobýt i evropskou scénu.

Frontmanka Karalyne Winegarner je zkrátka nepřehlédnutelná, podobně jako Freddie Mercury skvěle na koncertech komunikuje se svým publikem. Flight Attendant patří k novým rockovým kapelám. Spojením zvuků grunge s power-popovými popěvky, violou a lehkými syntetickými texturami začali vytvářet hypnotický zvuk a energii, které jim jsou vlastní. Při své zastávce v Kladně v rámci koncertního turné po Evropě nám zahrají a zazpívají:

• Karalyne Winegarner – sólový zpěv, klávesy,
• Vinny Maniscalco – kytary, zpěv,
• Nikki Christie – viola, zpěv,
• Derek Sprague – bicí

Vstupné na koncert: 200 Kč / studenti, ZTP a senioři 90 Kč
Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji na pracovišti informačních služeb v 1. patře knihovny a následně před začátkem koncertu na místě.

close Koncert Flight Attendant ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. info Zdroj: SVK Kladno zoom_in Koncert Flight Attendant ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

Autor: Jitka Hrušková, SVK Kladno