Paní Zaviačičová je absolventka slánské obchodní akademie, devítinásobná mistryně světa a držitelka světového rekordu v psaní na klávesnici. Zatímco běžní rychlí žáci mají za minutu 200 až 250 úhozů, česká rekordmanka zvládla 928 úhozů za minutu a dodnes tento světový rekord z roku 2003 nebyl překonán.

Životní cesta Paní Zaviačičová byla přivítána s velkým nadšením. Její příběh o tom, jak se stala světovou rekordmankou v rychlosti přepisu textu, fascinoval všechny přítomné. Vyprávěla o své cestě, plné odhodlání a vytrvalosti, která ji dovedla až na vrchol světového žebříčku.

Praktická ukázka s 1070 úhozy

Hlavním bodem setkání byla ukázka rychlého psaní, kterou paní Zaviačičová pro studenty připravila. První ukázka byla klasickou formou, druhá za pomoci vlastního systému zkratek (obdoba těsnopisu), které rychlost opisu ještě výrazně zvýší.

V ukázkovém minutovém opisu bylo dosaženo 1070 čistých úhozů. Studenti měli možnost získat cenné rady a tipy od samotné světové rekordmanky.

Paní Zaviačičová zdůraznila, že klíčem k úspěchu je pravidelný trénink a správná technika a že s odhodláním a tvrdou prací je možné dosáhnout i těch nejambicióznějších cílů. Další úspěchy na Obchodce Slaný Možná se na naší škole rodí další světový úspěch.

Lukáš Mareš, student třetího ročníku a juniorský mistr světa v Audio Transcription, se v polovině července v polských Katovicích za finanční podpory školy zúčastní mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. Držíme mu všichni palce.