Děti byly z příjezdu Taryho v tranzu a živoucí parkourovou legendu doprovodily až do sportovního areálu.

Tary! Tary! Tary! Volaly děti a nevěřily svým očím a žhavily mobilní telefony… to budou kamarádi koukat, koho jsem potkal …Po krátkém přivítání hosta a diváků starostkou obce Dřetovice Renatou Dobrou, přišlo na dlouho očekávanou událost.

Ano, je to tady! Stuha, nůžky a Tary. Na památku podepsal parkourista i kousek stuhy, kterou věnoval starostce.

Ta jménem obecního zastupitelstva popřála, aby se na sportovišti všem návštěvníkům líbilo a užili si zde společně vždy plno radosti a smíchu.

To je přece nejdůležitější. Vytvořit dětem a rodičům hezké a důstojné prostředí pro aktivní sportovní relaxaci. Našim zastupitelům děkujeme za to, že se jim konečně povedlo uskutečnit sny dětí.

Přítomní malí i velcí diváci vytvořili Tarymu skvělou atmosféru pro jeho úžasnou show, do které zapojil i místní kluky. Společně předvedli divákům, jak to může vypadat, pokud se sportu a především parkouru věnujete trochu více, než jen na hodinách tělocviku.

Taryho fanoušci nepřišli ani o autogramiádu, která trvala díky neuvěřitelnému počtu dětí až do soumraku. Na každého fanouška si udělal Tary dostatek času tak, aby zodpověděl jejich, někdy roztomilé otázky. Podepsal plakát nebo třeba penál do školy a samozřejmě si s dětmi udělal krásná selfíčka.

V Taryho šlépějích už jdou dnes i další kluci, například místní Honzík Smékal. Ten trénuje svoje umění v Sokole Kladno. A jedinečnou podívanou si nenechali ujít ani parkouristi Matěj a Robin z Prahy, kteří jsou Honzíkovi kamarádi.

Stanislav Smékal