Tóny studentské hymny na malý okamžik přerušily všudypřítomné ticho. Všichni s napětím očekávali slavnostní příchod absolventů, kteří přicházeli důstojně seřazeni ve čtyřstupech, a působivý ceremoniál mohl konečně začít.

Ředitel školy, Mgr. Petr Paták, ve svém úvodním projevu zrekapituloval vynaloženou snahu studentů, vyzdvihl řadu úspěchů, ocenil také jejich zapojení do mimoškolních aktivit a popřál jim hodně štěstí v dalším životě. „Naši studenti jsou mladí lidé, kteří mají potenciál měnit svět,“ uvedl. Nezapomněl připomenou ani náročnou práci pedagogů, kteří studenty k úspěšnému zakončení studia dovedli.

Program vyvrcholil samotným předáváním maturitního vysvědčení z rukou jednotlivých třídních učitelů, kteří gratulovali svým svěřencům a pronášeli směrem k nim slova chvály. Nechyběly ani dojemné okamžiky, kdy se na tvářích některých absolventů i jejich rodičů objevily slzy dojetí.

„Tento den je začátkem nové kapitoly našich životů. Před námi jsou nové výzvy a příležitosti. Děkujeme všem, kteří nás podporovali a věřili v nás,“ shrnul své pocity čerstvý absolvent lycea Václav Jaroš.

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení tak opět ukázalo, že tvrdá práce, odhodlání a podpora nejbližších jsou klíčem k úspěchu. Ať už se absolventi vydají na vysoké školy, do pracovního procesu nebo na cestu za vlastními sny, je jisté, že tento den zůstane v jejich paměti jako důležitý milník na cestě životem.