Zápisné z běhu bylo v plné výši věnováno mobilnímu Hospici svaté Hedviky. Hospic využije částku 14 800 korun na zakoupení léků, které jsou základním vybavením lékařské brašny sestřiček v terénu a pro pacienty hospice jsou velmi důležité.

Do závodu se zaregistrovalo celkem 76 běžců s dobrým srdcem. Na celkem 5 km dlouhé trati si na své přišli nejen profesionální nebo rekreační běžci, ale také děti, pěší nebo pejsci. Povedlo se krásně i počasí, které bylo pro běh skoro ideální, i když občas dobročinný stánek potrápil vítr, tak na říjen bylo opravdu hezky. Teplota podle fotografií na teploměru nad tribunou ukazovala 23 stupňů a chvílemi svítilo i sluníčko.

“Všem bych ráda poděkovala za hojnou účast na prvním ročníku našeho charitativního běhu. Jsem moc ráda, že svou sportovní aktivitou pomáháte naší organizaci dojít k cíli, kterým je pro nás umožnit lidem DOŽÍT DOMA. Dnešní den je zároveň Světový den hospicové a paliativní péče, o to více si vážím Vaší společné podpory. Děkuji za celý tým našeho hospice.” uvedla před startem ředitelka hospice Lucia Řepová.

Běh pro hospic 2023 jako první ročník předčil všechna očekávání. Naše poděkování patří panu Jiřímu Klesnilovi z Klubu AC Tepo, který zajistil veškerou organizaci a my jsme tak mohli náš první ročník uspořádat.

Děkujeme také všem v jeho týmu, dále Sportovním areálům města Kladna a samotnému městu Kladnu. Především ale děkujeme běžcům, kteří se do běhu přihlásili a svým výkonem podpořili domácí Hospic svaté Hedviky.