Obrovské nasazení, píle, chuť, tréninky i o víkendech – to vše muselo zvládnout 13 žáků a žákyň z TJ Sokol Hnidousy-Motyčín pod vedením trenérky Jany Jelenové, jejího syna Dominika a synovce Petra, aby se mohli zúčastnit 16. mezinárodního gymnastického festivalu del Sole v Riccione.

Vystoupení se konala pozdě večer, při krásném osvícení jeviště a odpoledne. Pokaždé zaplavené hlediště, tleskot, bubnování, obrovské jásání a přelety italských helikoptér – to vše doprovázelo naši skladbu, při které všichni ze sebe vydali maximum.

Celý týden probíhal velice mile a hladce, a to i díky naší trenérce, pro kterou je italský jazyk hračka.

I přes úmorná vedra, která sužovala cestu a doprovázela nás po celý týden překrásného pobytu u moře, myslím, že nikdo z nás na tyto chvíle nezapomene.

Pro každého z nás to byl nezapomenutelný zážitek, jak z pohledu trenérky, která měla slzy v očích, když její svěřenci vstoupili na podium a ozvalo se: „ E adesso la squadra dalla Repubblica Ceca „ , tak i pro samotné cvičence.

Budeme-li mít dost sil, zdraví a elánu, rádi bycho se pokusili zúčastnit se dalšího příštího festivalu del Sole. 

Festivalu se zúčastnilo 20 týmů: Kanada, Japonsko, Německo, Dánsko, Belgie, Velká Británie, Finsko, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Fayerské ostrovy, Rakousko, Norsko, Řecko, Španělsko, Portugalsko, Polsko, San Marino.

TJ Sokol Hnidousy-Motyčín