Jednalo se o práce, které vytvořili žáci školy během školního roku 2023/2024 a zejména práce závěrečné, tj. k uzavření ročníku nebo celého studia.

Návštěvníci mohli vidět nejrůznější výtvarná díla žáků uměleckých oborů Modelářství a návrhářství oděvů a Design interiéru, které vytvářeli v období klauzurních zkoušek. Obor Modelářství představilo dále návrhy oděvů a kolekce šatů z praktických maturitních zkoušek a klauzurních zkoušek 3. ročníků.

Design pak návrhy a modely interiérů žáků 3. a 4. ročníku a další objekty. Mimo jiné například návrhy nového vestibulu školy jako klauzurní práci 3 ročníků. Vítězný návrh se bude realizovat v příštím školním roce. Oba umělecké obory pak ještě přidali práce vytvořené během červnového plenérového kursu v Bosně a Hercegovině nebo na Kokořínsku.

close Jednalo se výstavu prací, které vytvořili žáci školy během školního roku 2023/2024. info Zdroj: se souhlasem Jany Bláhové zoom_in Jednalo se výstavu prací, které vytvořili žáci školy během školního roku 2023/2024.

Dřevařské obory ukázaly různé druhy nábytku ze závěrečných prací truhlářů nebo průběžných prací oboru Nábytkářská a dřevařská výroba. Různé druhy dřevařských výrobků, které tvořili žáci v průběhu celého školního roku. Potravinářské obory pak přidaly zákusky a svatební koláčky jako pohoštění pro hosty a výstavu modelů dortů cukrářů či pečiva pekařů. Výstava byla opravdu velmi rozsáhlá a poprvé se nám dokonce do výstavních prostor všechny práce nevešly.

Jsme moc rádi, že po náročném školním roce, jsme mohli ukázat takové množství výborné práce. Je to pro nás všechny ve škole – žáky i učitele – zároveň odměna za celoroční práci. Máme šikovné, talentované studenty a jsme na ně hrdí. Velice nás potěšil také zájem o vernisáž z řad rodičů a dalších přátel školy, kterých se v horkém úterním odpoledni sešlo více jak sto.

Děkujeme za slova chvály, je to pro celý náš tým veliká motivace do dalšího školního roku.