Budova kapličky je v majetku Města Slaný a není památkově chráněna, jakékoliv další kroky, a i veškeré možné drobné stavební úpravy budeme samozřejmě řešit s příslušným odborem Městského úřadu ve Slaném. Projekt je nyní pouze v rovině plánované sbírky. Kapli vnímáme jako cenné dědictví našich předků. Kaple v centru obce v minulosti řídila dění na vsi a hlas zvonu člověka provázel po celý jeho život.

O pomoc se sbírkou se chystáme oslovit sbírkový portál Donio, který zaručí transparentnost a legálnost sbírky a pomohl již při mnohých projektech podobného ražení. Tato sbírka bude probíhat jako veřejná, samostatně, nikoliv pod hlavičkou církve nebo jiné náboženské organizace. Zvon plánujeme nechat slít ve zvonařské dílně v Orlických horách, která se pyšní tradicí starou několik desítek let.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese jachympe@seznam.cz. Máte-li jakékoliv informace o historii budovy, vzpomínky nebo fotografie, oceníme, když se s námi o ně podělíte. Jsme i na sociálních sítích, na Facebooku i Instagramu nás najdete pod názvem Obnovme zvon ve Kvící. Neváhejte nás sledovat a vraťme společně Kvíci hlas zvonu!

Projekt na navrácení zvonu do kapličky ve Kvíci.Zdroj: Jáchym Pešata

Autor: Jáchym Pešata, iniciátor projektu