První z turnajů se odehrál v sobotu 16. prosince v prostorách Sokolovny Slaný. Zúčastnilo se ho celkem 48 amatérských hráčů, kteří proti sobě vytvořili na základě losu celkem 8 týmů. Přestože byl vánoční turnaj spíše lokálního charakteru, neztratil nic ze svého kouzla a přátelské atmosféry, což potvrdil i samotný starosta sokola L. Dobner. Až k vítězství se probojoval tým ve složení: J. Cajthamlová, M. Procházka, P. Smetáček, L. Hort, L. Kučera a J. Halfar.

Novoroční turnaj se konal hned tři týdny poté, tedy v sobotu 6. ledna. Letos poprvé se uskutečnil v prostorách 3. Základní školy ve Slaném, která oproti sokolovně nabízí dvě volejbalová hřiště. A že byly využity po celý den. S rekordní účastí 73 hráčů ve 12 týmech novoroční turnaj překonal v hráčské účasti i některé turnaje příchozích v Kladně. Na zlaté medaile dosáhl pouze ten nejlepší tým: J. Slavíková, T. Jelínek, V. Malátek, L. Sedláček, J. Nguyen a M. Deverová.

Statek rodu Malypetrů.
V prosinci uplynulo 150 let od narození Jana Malypetra v Klobukách u Slaného

Velké poděkování patří všem hráčům, kteří se turnajů pravidelně zúčastňují. Atmosféra je vždy velmi přátelská, ale zároveň napínavá a soutěživá. Stejně tak děkujeme všem sponzorům a panu starostovi Martinu Hrabánkovi za jeho podporu volnočasového sportu ve Slaném.

Již nyní si vás dovolíme pozvat na tradiční poprázdninový turnaj příchozích, který se bude konat 7. září 2024 na venkovních kurtech v Sokolovně Slaný. Těšíme se opět na vás!

Volejbal Sokol Slaný