Na podvečer 1. prosince připravily Družecké maminky pro děti vánoční tvoření. Na sedmdesát dětí s rodiči i prarodiči na sále na hřišti zdobilo perníčky, malovalo vánoční keramiku, v dřevěné dílničce vyrábělo svícny nebo vystřihovalo z papíru ozdoby, a všichni se těšili na blížící se Vánoce.

Na první adventní neděli připravila družecká škola pestrý program. Ve vyzdobeném parku před školou, zaplněném stovkami diváků děti sehrály scénku příchodu svaté rodiny do Betléma a hledání zde přístřešku. S nebe se pak dokonce snesl živý andílek. A pak již následovalo vystoupení dětí mateřské i základní školy s pásmem vánočních písniček. Na závěr trochu v předstihu kočár přivezl sv. Mikuláše i s jeho průvodci a rozdávali dětem dárky.

Prokřehlí návštěvníci se mohli zahřát svařeným vínem a zakoupit si ve stáncích školní kalendář nebo jiné vánoční ozdobné předměty. Byla to povedená akce družecké školy!

close Vánoční pouták info Zdroj: Redakce zoom_in Vánoční pouták

Svůj příspěvek doplňte o vaše celé jméno a uveďte minimálně okres, odkud jste, děkujeme. Příspevky posílejte na mail vanoce@denik.cz.