Je to tady, velcí kamarádi z 1.KŠPA jsou za dveřmi a s nimi vchází těšení, možná trochu obav jak obstojí před malými kamarády, aby je zabavili a zároveň moc nevystrašili…prostě emoce prýští na obou stranách.

Už jsou připravena stanoviště, kde budou korálkové děti plnit různé úkoly a den plný zábavy může začít. V tělocvičně se žáci seznámili nejen s programem, ale, a to hlavně, s novými velkými kamarády, kteří už byli také v maskách a nikdo by nepoznal kdo se za nimi skrývá.

Stanoviště se probudila a korálkové děti už překonávají různé překážky, skládají obrázky, prolézají pavučinou, střílí na strašidla, nechají si namalovat na obličej zvíře, upíra, vždyť si každý může vybrat co se mu líbí…prostě celá škola žije halloweenem s novými kamarády, kteří jsou pozorní, ohleduplní, tam kde vidí že je potřeba dopomoc, už přibíhají a vůbec nikomu nevadí, že pomáhají vlastně strašidla.

Závěrem proběhl diskotékový rej…a je tu loučení, myslím, že se nikomu moc nechce, ale nedá se nic dělat, tak někdy zase brzy nashledanou. Spolupráce začala a už plánujeme další akce, vždyť to byl strašně prima den.

Martina Žáková

Byla tam nádherná atmosféra!

Halloweenské dopoledne v Korálku byla úžasná akce. Ještě teď jsem velmi dojatá. Z toho, že mě moji studenti nezklamali a celou akci si moc hezky připravili, z toho, jak se k Vašim dětem chovali přirozeně a mile, z toho, jak jsou vaše učitelky a asistentky trpělivě a laskavé, jak bezprostřední Vaše děti jsou, radují se z naprostých maličkostí, navzájem se podporují a fandí si…

Potom jsem si se svojí třídou chvilku povídala a shodli jsme se na tom, že nás ta akce všechny neuvěřitelně obohatila. Nikdy neuškodí připomenout si, že mezi námi žijí děti, jejich rodiče a učitelé, kteří řeší úplně jiné problémy a mají zcela odlišné priority, než je model mobilu, nová mikina nebo jízdy v autoškole…

Ty šťastné úsměvy a rozzářené oči dětí, které skoro nemluví nebo jsou na vozíčku, dostaly i mne samotnou. Byla tam nádherná atmosféra! A nakonec jste nás dokonce obdarovali krásnými andělíčky a můj velký dárek si snad ani nezasloužím. Děkuji Vám za všechno! Sálá z Vás neskutečná energie a entuziasmus, mnoho takových lidí, jako jste Vy, se hned tak nevidí. Jsem moc ráda, že jsem si na Kašpárně lidsky sedla s Hankou i Michalem, mám pocit, že díky nim dostala moje práce ještě další rozměr. 

Martina Salavová