Podtémata k vypracování seminární práce, byla plně v rukou žáků. Příležitosti byly různé od oslav 850. odehraného zápasu v NHL hokejisty a kladenského rodáka Michala Frolíka, oslav 135. výročí narození krušovického rodáka, malíře Václava Rabase až hluboko do historie k Jiřímu z Poděbrad, který má 600. výročí narození. „Navštívili“ jsme královské dvory a oslavili životní jubilea panovnic v Anglii a Dánsku. Za rybami jsme se vydali do jižních Čech k výlovu rybníka Rožmberk a na oslavu životního jubilea zasloužilého rybníkáře a rybáře. A za zdravou stravou se vydali mezi cyklisty.

Osobní konzultaci asi nic nenahradí, ale mnoha hodinové telefonické rozhovory a nespočet zpráv a e-mailů, vedlo k úspěšnému odevzdání seminárních prací na celkově vysoké úrovni.
Ve dnech 15. a 16. 6. 2020 proběhly, za přísného dodržovaní hygienických pravidel, na středisku gastronomických služeb Střední školy služeb a řemesel Stochov, konzultace k projektu Gastrofin. Zaměřili jsme se na obhajobu seminárních prací. Žáci si připravili výseče slavnostních tabulí, seznámili nás s tématem a podtématem své práce a se sestaveným slavnostním menu s nápoji k dané příležitosti. Zhodnotili jsme i formální a grafickou úpravu jednotlivých kapitol a prověřili i z části technologické normování, kalkulace a popis hlavní suroviny z masitého pokrmu ze sestaveného menu.

Nervozita nebyla třeba, dle přiložených fotografií můžete posoudit, že se žákům slavnostní tabule velice povedly a zkoušku nepodcenili. Jejich výsledky jsou chvály hodné a výborné. Myslím si, že pokud laťku, kterou si letos nastavili, dodrží i v příštím roce u závěrečných zkoušek, máme se opravdu nač těšit. V tom nejlepším slova smyslu. Jen tak dál!

Autor: Střední škola služeb a řemesel Stochov