Část veřejnosti se nespokojila s konstatováním kriminalistů, že v případu z minulého čtvrtku nedošlo k cizímu zavinění a že na přání rodiny policie nekomentovala žádné podrobnosti. Nevyjádřil se – třeba jen přáním upřímné soustrasti pozůstalým – ani nikdo z představitelů menšinové vlády Andreje Babiše (ANO), který se spoléhá hlavně na podporu komunistů. Především na sociálních sítích se však kvůli „mlčení“ začaly šířit různé teorie.

Před budovou ministerstva zdravotnictví na Palackého náměstí v Praze vzniklo kvůli sebevraždě neznámého muže pietní místo.
Pietní místo před Blatného úřadem: Máte na rukou krev! Sebevrah je jako Palach

Lidé na Palackého náměstí v Praze vytvořili pietní místo, kde je kromě svíček také spousta protivládních vzkazů. Někteří vidí paralelu s činem upáleného studenta Jana Palacha, který protestoval v roce 1969 proti letargii veřejnosti po sovětské okupaci v srpnu 1968 a následné normalizaci, prohlubující zmar totalitního režimu. Souvisela tedy tahle sebevražda s koronavirou situací?

Policie: Muž nebyl ženatý

„Důrazně se ohrazujeme proti šíření nepravdivé informace, že muž spáchal sebevraždu z důvodu úmrtí jeho manželky na nemoc covid-19, které i přes jeho snahu nebyl podán lék ivermektin,“ napsala policejní mluvčí Kropáčová v tiskovém prohlášení. „Na základě provedeného šetření bylo spolehlivě zjištěno, že se tato informace nezakládá na pravdě. Naše vyjádření potvrzuje i fakt, že muž nebyl ženatý,“ dodala.

Poslanec Lubomír Volný, který prosazuje v léčbe covidu lék ivermektin, se zúčastnil demonstrace na Václavském náměstí v Praze.
Poskytl Volný lék na covid do Motola? Ivermektin nepodáváme, tvrdí nemocnice

Antiparazitikum, které se používá hojně i ve veterinární medicíně, je vnímána velkou částí společnosti jako „zázračný“ lék na koronavirovou nákazu. Ministerstvo zdravotnictví minulý týden umožnilo zdravotnickým zařízením podávat léčivý přípravek s látkou ivermectin, ačkoliv tento medikament není registrován Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL). Odborníci varují, že jeho přínos v léčbě covidu nebyl dostatečně prokázán, ale zastánci ivermektinu zase argumentují tím, že pacientům ani neuškodil.

Fakultní nemocnice v Motole v reakci na výroky nezařazeného poslance Lubomíra Volného (SPD) uvedla, že „léky pro koně“ hospitalizovaným pacientům nepodává. Volný totiž údajně poskytl ivermektin do FN Motol na přání jedné z podporovatelek, jejíž manžel měl prý těžký průběh covidu.