Skupinu MS v dánském Frederikshavnu jste vyhráli, jdete do sobotního semifinále proti Švýcarsku (13:00) z prvního místa, jak výkony hodnotíte?
Jsem rád, že jsme zvládli všechny tři zápasy, to byl základní cíl, který jsme měli. Nejlehčí byl asi úvodní zápas proti Polsku, s Finskem se to povedlo zejména naší lajně a bylo to hezké pro oko diváka se šťastným koncem pro nás. S Lotyšskem jsme to po náročném zápase s Finskem ubojovali a jsme spokojení.

Jak jste spokojen vy se svými výkony?
Vždycky to může být lepší, nicméně spokojen jsem. Vím, že mohu být ještě daleko lepší a budu se snažit to prodat v nejdůležitějších zápasech mistrovství.

Jak jste připraveni na boje o medaile jako tým?
Myslím, že soustředění v Kutné Hoře i další kempy nás na tohle připravily dostatečně. Tým je skvěle připraven na to poprat se o titul mistra světa.

Co vy a tak důležité zápasy, máte je rád?
Vyloženě mě baví! Pro takové zápasy florbal děláme.

Mám tým na nejvyšší příčky?
Uvidíme, nerad bych to zakřikl. Budu v tomhle pokorný.

Svému Kladnu jste zásadně pomáhal celém play-off I. ligy, teď v baráži o superligu už to nejde. Sledujete Kanonýry a jejich boj na dálku?
Sleduji je hlavně na onlinu, protože na video není moc čas. Máme dost porad a mítinků a hodně času věnuji spánku, protože program je tady dost náročný. Nicméně na online si čas najdu a klukům držím palce a doufám že to v neděli zvládnou a postoupí. Držím jim palce, pěsti a stejně tak všichni fanoušci.