Kladenská Bioska napumpovaná skvělými fanoušky tlačila svou družinu od začátku, ale Kanonýrům to dvě třetiny nelepilo. V první třetině inkasoval Ponomarev poprvé, ve druhé dostal dokonce dvě branky. Tohle už moc nadějně nevypadalo, protože hostující Hrabě nepustil nic. Ale kdo zná florbal, ví, že na skládání závodních overalů to ještě zdaleka nebylo.

Kanonýři trpělivě bušili na Hraběcí branku, rekordní návštěva 230 diváků je hnala na zteč a tu odstartoval obránce Šefčík. Jeho gól konečně nalil do kladenského motoru gasolinu s pořádným oktanovým číslem, Bohuslávek nádhernou akcí dal už na 2:3 a vyrovnání obstaral stejně jako v sobotu skórující mladíček Spurný. Ne nadarmo pokřtěný jako fantom série. Nečekaný, s tajemnou tváří, nekompromisně zakončující.

Znovu byl vidět tři minuty před koncem, kdy nabil Stůjovi a Matěj trefil vítězný gól.

To už Bioska málem spadla a Kladeňáci ji nechávali ve varu dál. Hoffer s Jandou přidali další branky a deklasovaní hosté se už nezmohli na odpor.

V úterý se tedy bude hrát ještě jednou a jestli půjde přenos, určitě Kanonýrům fanděte, to, co letos v play-off předvádí, je pro sportovního fanouška vrchol zábavy.

Kanonýři Kladno - Florbal Ústí 6:3 (0:1, 0:2, 6:0). Branky: 41. Šefčík (Fišer), 47. Bohuslávek, 50. Spurný (Bohuslávek), 57. Stůj (Spurný), 59. Höffer, 60. Janda (Bohuslávek) - 4. Semerád (Pšenička), 22. Semerád (Trčka), 27. Pšenička (Trčka). Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 1:1, bez využití. Diváků: 230. Zásahy brankářů: Ponomarev 13 - Hrabě 22. Stav série: 2:2. 

Kanonýři: Ponomarev – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Höffer – Janda, Prudil, Bohuslávek – Novák, Chroust, Fišer – Pfaur, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.