Každý chvilku tahal pilku. Dlouho bylo napřed Kladno, které v úvodu vedlo 2:0. To chvilku po Louvarově trefě mířil plzeňský Khek smolně do vlastní sítě. Hosté však rychle snížili a nesrazila je ani trefa Chrousta na 3:1 chvíli po změně stran. Ještě před půlkou zápasu dvakrát překonali Ponomareva a srovnali.

Nebylo to od nich všechno! V 51. minutě mířil přesně Horažďovský a Plzeň poprvé vedla. Domácí naštěstí nezpanikařili a bleskově vyrovnali zkušeným Šefčíkem, který balonek trefil v pádu jednou rukou.

Pěkná ekvilibristika!

Hokejová extraliga: Kladno (v bílém) hostilo Spartu, ta vyhrála po boji 4:3.
Foto, video: Dechberoucí bitva body nepřinesla, Sparta porazila Rytíře o gól

Hala Bios pak explodovala minutu a půl před koncem, kdy Bohuslávek využil hrubky Plzně a famózním blafáčkem zařídil Kanonýrům cenný první bod v sérii. I když konec se ještě topil v hektolitrech nervů, když zkušený Chroust netrefil při power-play prázdnou bránu hostů a pak se ještě nechal vyloučit!

Kanonýři však situaci ustáli a berou první bod.

Dovedou sérii do vítězné koncovky? Bude to ještě těžké, minimálně jednou nyní musí uspět také na západě Čech.

Kanonýři Kladno – FBC Plzeň 6:5 (2:1, 2:2, 2:2).

Branky a asistence: 9. Louvar (Novák), 10. Khek vlastní, 22. Chroust (Veselý), 36. Chroust (Ullmann), 52. Šefčík (Louvar), 59. Bohuslávek - 11. Malý (Horažďovský), 26. Malý (Zábran), 27. Vyčíchlo (Vošta), 46. Kuneš (Zábran), 51. Horažďovský (Vyčíchlo). Rozhodčí: Jelínek, Štengl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely: 25:30. Diváků: 151. Stav série: 1:0.

Kanonýři: Ponomarev – Šefčík, Ullmann, Stůj, Veselý, Burian, Hübner – Novák, Chroust, Louvar – Fišer, Janda, Bohuslávek – Höffer, Matějka, Prudil. Trenér: Přívara.