Se Znojmem neodehrálo Kladno beznadějnou partii, ale i trenéři viděli, že tým má navíc, než při prohře 4:5 ukázal. Nepříjemností je také zranění jedné se zásadní person týmu Tomáše Chrousta.

Kanonýři v utkání jednou vedli, ale protivník byl vždy připraven s odpovědí, a když utekl na 3:5, domácí se nesebrali. Fojtík sice při power-play korigoval a Stůj měl šanci na vyrovnání, ale nedal a body odjely na jižní moravskou hranici.

SK Kladno - SK Slaný 1:1, Divize B, 22. 9. 2023, Zdeněk Folprecht
Folprecht si vtipně vymodlil Liberec. Kladno přivítá ligového soka už v úterý

„Nejsme spokojení s výsledkem, a především s předvedenou hrou. Dnes jsme dělali naivní věci, vůbec jsme nehráli nějaký náš standard,“ hromoval kouč Dušan Přívara, podle něhož mužstvo nechalo někde mimo kabinu a hřiště vítěznou mentalitu. „Jsem zklamaný z týmového výkonu, protože jsme nepředvedli nic z toho, co máme natrénováno. Strašně se nadřeme na branky, uspokojili jsme se stylem soupeře, přizpůsobili se mu, místo toho, abychom udávali vlastní tempo. A to rozhodlo,“ dodal nakvašený Přívara.

Zdroj: Bohumil Kučera

Kanonýři Kladno – Znojmo Laufen 4:5

Branky a asistence: 13. Bachmaier (Tad. Chroust), 20. Fojtík (Svačinka), 23. Kuchynka (Tom. Chroust), 59. Fojtík (Tad. Chroust) - 12. Vavřina (Blažek), 17. Mašek (Vavřina), 27. Vlček (Vavřina), 47. Kucharič TS, 47. Šťastník (Kucharič). 

V pondělí proti divizním Strakonicím už nemělo Kladno sebemenší potíž. Už v 6. minutě vedlo o tři branky, když se premiérově prosadila posila z Vinohrad Petr Blažej, a skóre dál narůstalo. Kanonýři jsou po výhře 12:2 v pátém kole poháru.

Derby Kladno - Sparta se povedlo Pražanům, domácí na ně nestačili.
Sedmigólový výplach od Sparty, s Rytíři neměl favorit slitování

Tento týden to však pro ně nebyl poslední výjezd – ve čtvrtek i v neděli je čeká cesta do Brna, kde se postupně střetnou v ligových duelech s místním Hattrickem a Bulldogs.

Strakonice - Kanonýři Kladno 2:12

Branky a asistence: 50. Homolka (Příb), 52. Mareš (Řezanka) - 2. Blažej (Svačinka), 5. Novák (Spurný), 6. Fojtík (Hübner), 9. Janda (Pfaur), 31. Bachmaier (Tomášek), 37. Spurný (Šefčík), 38. Fojtík (Janda), 51. Janda (Veselý), 52. Stůj (Tad. Chroust), 53. Stůj (Čika), 54. Bachmaier (Svačinka), 55. Iltis (Fojtík).