Z Kladna spadla velká část nervozity už po necelé minutě hry, kdy naplněnou halu Bios rozvášnil Fojtík. Další šance se ale Kladnu proměnit nepovedlo, na druhé straně ho celý zápas držel fantasticky chytající Janoušek.

Utkání zlomil nejlepší hráč Kladna Matty Bachmaier. Jak už jsme psali, když skóruje, Kanonýři vyhrávají. Tady se mu to povedlo ještě v oslabení a jeho paráda Otrokovice srazila. Dostaly pak slepené branky od Stůje a Krbce a v poslední třetině šlo jen o to, aby domácí něco zbytečně nepokazili. Góly sice dostali, hosté zkusili i dlouhatánskou power-play, ale do zápasu se už nevrátili a Kanonýři slaví.

Ještě ale nemohou úplně, ve finále byli i loni a pak ho prohráli a poté i baráž. Letos jsou odhodláni na poslední schod vystoupit.

„Jsem hrozně šťastný a pyšný na náš tým, jak jsme k zápasu přistoupili. Plnili jsme všechno, co jsme si řekli. Byla cítit z týmu velká energie a díky tomu jsme to zvládli," byl nadšený hlavní hrdina duelu, brankář Jakub Janoušek, který Kladno držel skvělými zákroky.

Práve dostal cenu pro nejlepšího hráče, ale skromně hlásil, že by ji měl dostat celý tým. "Protože je radost chytat za takovou obranou. Zároveň se sluší poděkovat soupeři za krásnou sérii, já doufám, že nás perfektně připravila na finále. A věřím, že si výkony přeneseme do další série s Buldoky a splníme si náš cíl a sen," dodal Jakub Janoušek.

Kanonýři Kladno – Otrokovice 6:2 (1:0, 3:0, 2:2). Branky: 1. Fojtík, 27. Bachmaier, 32. Stůj, 32. Krbec, 43. Stůj, 58. Svačinka - 48. Kubíček, 56. Gál. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 541. Konečný stav série: 3:2.